وبلاگ

محبوب ترین های تاریخ برند پژو چه مدل هایی بودند؟

باتری خودروی پژو-رایا مارکت

باتری خودرو پژو – پژو به عنوان یکی از جالب ترین تولید کنندگان خودرو در تاریخ یاد می شود. اگر چه بسیاری از مردم آن را به عنوان یک برند ماشین میشناسند، اما پژو در سال ۱۸۴۲ با تولید قهوه و نمک و فلفل کار خود را آغاز کرد.

بعد هم آرماند پژو به تجارت در حوزه ی ادوات آهنی مانند اره نواری ،چتر ،چوب لباسی و دوچرخه پرداخت و این شروع علاقه مندی او به صنعت اتومبیل بود.
جالب تر اینکه، این نام تجاری در واقع یک نام خانوادگی بود، که پیشینه ی آن به دهه ۱۷۰۰ برمی گردد.

اولین عضو خانواده که علاقه مند به توسعه صنعت اتومبیل بود، آرماند پژو بود. اولین ماشین پژو از همکاری با گوتلیب دایملر ایجاد شد، که یک خودروی بخار سه چرخ ساده بود و در سال ۱۸۸۹ کامل شد.

از آن زمان به بعد شرکت پژو به طور گسترده رشد کرد، تا با غول های صنعت اتومبیل سازی مانند مرسدس، جگوار و BMW رقابت کند. در این مقاله به ۵ مدل از پر طرفدارترین تولیدات ماشین برند پژو در طول فعالیت این شرکت میپردازیم.

۱٫پژو ۵۰۴ در سالهای ۱۹۶۸_۱۹۸۳

محبوبترین های تاریخ پژو (پژو 504)

خرید انواع باتری اتمی ماشین – اول باتری

 

پژو ۵۰۴ در سال ۱۹۶۸ در پاریس کار خود را آغاز کرد. شباهت زیادی به پژو ۲۰۴ داشت، اما این یک ماشین بسیار محافظه کار در مقایسه با پژو ۲۰۴ به حساب می آمد، که از یک موتور طولی که چرخ های عقب را می راند همینطور سوسپانسیون نرم و فضای داخلی وسیع تشکیل شده بود.

پس از تولید به سرعت با تنوع در بدنه ی ماشین، مدل های مختلفی از آن تولید شد. از جمله پیکاپ ، کوپه و… که در نهایت باعث شد که این خودرو در تاریخ پژو به پرفروش ترین خودرو تبدیل شود.

در زمان معرفی این ماشین، پژو ۵۰۴ مانند خورشیدی در کنار سالن ظاهر شد که طرح بسیار جذابی داشت که با عملکرد عالی در جاده همراه شد. پژو ۵۰۴ به یک منبع تغذیه استاندارد نیاز داشت که باعث میشد، این ماشین سریع و موثر عمل کند، به ویژه آخرین نسخه این مدل از پژو که از نظر ظاهری شبیه همان مدل قبلی، اما ظریف تر طراحی شده بود.

مشخصات باتری خودرو پژو ۵۰۴

مشخصات باطری پژو 504

قیمت باتری ماشین اول باتری

 

باطری اورجینال مناسب برای پژو ۵۰۴ یک باطری ۵۵ آمپری میباشد که اصطلاحا به آن باطری پایه کوتاه میگویند چون قطب های مثبت و منفی این نوع باطری ها، پایین تر از سطح باتری هستند.

طول عمر باتری خودرو پژو ۵۰۴ در کل، از میانگین عمر باتری ماشین، بیشتر میباشد. علت آن هم دور بودن باطری ماشین از گرما میباشد.

ولی متوسط طول عمر باطری کره ای اتمی ماشین پژو ۵۰۴ حدود ۴ سال میباشد و اگر باطری ایرانی اتمی برای پژو ۵۰۴ خود میخواهید، عمر آن حدودا ۱٫۵ تا سه سال میباشد. که قیمت خرید باتری ها متفاوت میباشد.

البته باتوجه به توانایی دینام پژو ۵۰۴ و تفاوت خیلی کم، در اندازه ی باتری اتمی ۵۵ آمپر با باطری اتمی ۶۰ آمپر یا ۴۴ آمپر و یا باطری ۷۰ آمپر، شما می توانید از هر یک از این مدل ها نیز استفاده نمایید.(خرید باتری خودرو پژو)

۲٫پژو ۵۰۵ در سال ۱۹۷۹

محبوبترین های تاریخ پژو (پژو 505)

امداد باطری شبانه روزی – اول باتری

 

در سال ۱۹۷۹ میلادی پژو ۵۰۵ یکی از شناخته شده ترین ماشین های روی کره زمین بود. پژو ۵۰۵ در کشورهای در حال توسعه با سرعت زیاد محبوب شد. به خصوص توانایی آن در عبور از جاده های ناهموار، محبوبیت این ماشین را دوچندان کرد.

در واقع، با وجود پایان تولید اروپایی در سال ۱۹۹۳ برای تمرکز بر روی پژو ۶۰۵ (از نظر اندازه بزرگتر ) و پژو ۴۰۵ (ابعادی کوچکتر)داشت. هنوز در کشورهایی مثل نیجریه تولید میشد. پژو ۵۰۵ را می توان با برداشتن صندلی های ردیف سوم، به فضایی برای ۸ نفر تجهیز کرد.

انواع مختلفی از  پژو ۵۰۵ مانند : صندقدار، کروکی، واگن در طی سال ها طراحی و تولید شد که با توجه به منطقه جغرافیایی و کاربری مورد نظر، از آنها استفاده میشد.

طراحی این مدل مثل یک راز نهفته بود که پژو با آگاهی از اینکه بازار هدف به یک خودرو مناسب نیاز دارد که بتواند در برابر انواع شرایط جاده مقاومت کند، با پینین فارینا برای تولید طراحی اولیه و شکل متناسب و مناسب برای شخصیت خود اتومبیل مشورت میکرد.

در زمانی که پژو مسلط بر صنعت خودرو بود، با توجه به قابلیت های حمل و نقل آن به شدت مورد استقبال قرار گرفت.

شاید این سبک طراحی خیلی محافظه کارانه بود، برای همین مردم به طور کامل از قابلیت های این ماشین در آن زمان استفاده نکردند یا میتوان گفت اصلا آگاهی کاملی از مزایای این خودرو نداشتند.

مشخصات باتری خودرو پژو ۵۰۵

مشخصات باتری پژو 505

قیمت باتری صبا باتری

 

باتری خودرو پژو این مدل، به طور استاندارد ۶۰ آمپر میباشد. اما با توجه به مدلهای مختلف پژو ۵۰۵ میتوان از باطری هایی با آمپرهای نزدیک به ۶۰ آمپر هم استفاده کرد. که در بعضی از مدلهای پژو ۵۰۵ دیده میشود که بجای باطری ۶۰ آمپر از باطری ۵۵ آمپر یا ۶۳ آمپر هم استفاده میکنند.

۳٫پژو ۴۰۳ در سال های ۱۹۵۵ تا ۱۹۶۶

محبوبترین های تاریخ پژو (پژو 403)

باتری ماشین قیمت خرید از اول باتری

 

اگرچه پژو ۴۰۳ از حافظه ها محو شده اما در واقع اولین پژو در مدل Featuring Pininfarina  در ایالات متحده آمریکا بود که در سال ۱۹۵۵ کار خود را با تولید انواع مختلف مانند : صندقدار، کروکی، واگن و ون وسعت داد. این اولین همکاری  marque  با تیم طراحی پینین فارینا  ایتالیایی بود که آغاز طراحی خودرو در خط تولید  پژو را نشان می داد. پژو ۴۰۳ و پژو ۲۰۳ تقریبا در یک زمان وارد بازار شدند اما تفاوت های زیادی با هم داشتند مثل فضای بیشتری که پژو ۴۰۳ داشت.

موتور تمامی مدل های پژو ۴۰۳ یک موتور ۱۶۰۰ سی سی بود،  در نتیجه این اتومبیل بسیار پر جنب و جوش بود. ولی یک نسخه از پژو ۴۰۳ با استفاده از موتور ۱۴۶۸ سی سی تجهیر شده بود.

در سال ۱۹۵۶ پژو مدل ۴۰۳ را معرفی کرد که می تواند با ۸ صندلی تنظیم شده در سه ردیف ظاهر شود. این شرکت همچنین خبر تولید یک مدل  cabrioletرا در تعداد بسیار محدود از سال ۱۹۵۶ تا سال ۱۹۶۳ را داد، ساخت و استحکام کلی پژو ۴۰۳، آن را در سراسر جهان بسیار مشهور کرد.

به هر حال این ماشین یعنی پژو ۴۰۳ بود که شرکت پژو را متقاعد کرد که در بازار آمریکا بماند.

مشخصات باتری خودرو پژو ۴۰۳

مشخصات باتری پژو 403

بهترین مارک باطری ماشین – اول باتری

 

آمپر بر ساعت این نوع باتری خودرو پژو میتواند ۳۵ آمپر، ۴۰ آمپر، ۴۴آمپر، ۴۵ آمپر و ۶۱ آمپر و یا حتی ۶۶ آمپر نیز باشد.

۴٫پژو ۳۰۶ در سال ۱۹۹۳

محبوبترین های تاریخ پژو (پژو 306)

خرید انواع باتری اتمی ماشین – اول باتری

در سال ۱۹۹۳،پژو در نهایت تصمیم گرفت قدرت خود را در تولید خودروی هاچبک آزمایش کند. این موضوع باعث معرفی و تولید پژو ۳۰۶ شد. همانطور که معلوم شد، پژو ۳۰۶ تبدیل به یکی از محبوب ترین مدل های پژو در طول تاریخ تولید پژو شد.

در فوریه سال بعد، پژو سه نسخه جدید از این مدل را معرفی کرد. در سال ۱۹۹۷،خط تولید پژو با یک جراحی پلاستیک اساسی و استفاده از یک بینی جدید، تجهیزات جانبی بیشتر، و تنظیمات جزئی در سیستم و ظاهر ماشین های خود تغییر شگفت انگیزی کرد.

مشخصات باتری خودرو پژو ۳۰۶

مشخصات باطری پژو 306

فروش باتری ماشین اول باتری

ولتاژ باتری این اتومبیل که مانند سایر ماشین های دیگر ۱۲ ولت میباشد، آمپر باتری خودرو پژو ۳۰۶ میتواند ۵۵ آمپر، ۶۰ آمپر و یا ۶۳ آمپر نیز باشد.

۵٫پژو ۴۰۷ کوپه ۲٫۷

محبوبترین های تاریخ پژو (پژو 407)

قیمت باتری با داغی اول باتری

 

این ماشین به طور کلی به عنوان یک جانشین برای پژو۴۰۶ تولید شد. این خودرو که در سال ۲۰۰۵ به بازار معرفی شد، طرح جدیدی با پنجره مشبک و بینی کشیده را در طراحی خود داشت. از سوی دیگر بسیار متفاوت تر از دیگر ماشین های این برند ظاهر شد.

پژو ۴۰۷ ظاهر قبلی را به هم می زد و مسیری وسیع تر از آن را به خود گرفته بود، و بیشتر به دنبال آن بود که به سالن عمومی نگاه کند. با صندلی های چرمی ظریف که پایین و عقب می رفتند، آمد. فرمان اتومبیل نیز چرمی بود.

از نظر مشخصات، ۴۰۷ مورد استفاده از گاز از طریق یک موتور توربو مایع ۲.۷ لیتری، یک موتور ۳ لیتری، یا یک موتور بخار ۲ لیتری که قبلا در لندرور و تاسیسات جگوار به موفقیت رسیده بود، پیشرفتی قابل توجه در فن آوری دیزل، اقتصادی، گشتاور و قدرت داشت.

پژو ۴۰۷  به طرز شگفت انگیزی برای سواری در بزرگراه شیرین میباشد. سردرگمی دیگر برچسب قیمت این مدل پژو بود. قیمت سرسام آور پژو ۴۰۷ باعث رقابت شدید مابین دیگر مارک های تجاری شد. اما این برند به خاطر خودروهای منحصر به فرد خودش مشهور بود و این مهم ترین نقطه قوت محصولاتش به حساب می آمد.

در سالهای اخیر با وجود اینکه پژو به خریداران خود تسهیلاتی مشابه برندهای مرسدس و BMW ارائه میکند تنها توانسته جایگاه خود را در بازار خودرو حفظ کند.

مشخصات باتری خودرو پژو ۴۰۷ کوپه ۲٫۷

مشخصات باطری پژو 407

قیمت باتری ماشین اول باتری

 

باطری اصلی که برای این ماشین مورد استفاده قرار میگیرد باتری اتمی ۷۴  آمپری میباشد البته برای پژو ۴۰۷ میتوانید از باطری های ۶۶ آمپر تا ۸۸ آمپر را استفاده نمایید اما توصیه ما به شما باطری استاندارد معرفی شده از کارخانه تولید کننده ماشین میباشد.

توجه داشته باشید باطری اتمی ایرانی و  باتری اتمی کره ای تنها در طول عمر متفاوت هستند و مسلما با افزایش طول عمر باطری هزینه پرداخت خرید باطری ماشین نیز افزایش می یابد.

پژو در ایران

این شرکت بزرگ فرانسوی از ابتدا سعی در جذب بازارهای جهانی را داشت و به همین منظور در سال ۱۳۶۹ مونتاژ و تولید محصولات پژو در شرکت ایران خودرو صورت گرفت اما مسلما ایرانیان از سالیان قبل با مدل های پر طرفدار پژو ۴۰۴ و پژو ۵۰۴ آشنایی داشتند.(خرید باتری خودرو پژو)

با ورود خط تولید و مونتاژ این شرکت فرانسوی حضور پژو در خیابان های ایران بیشتر از قبل حس شد.

مدل های محبوب برند پژو در ایران

تحلیل و بررسی آمار تولیدات خودرو در ایران نشان دهنده ی آن است که شرکت خودروسازی پژو با اختلاف بسیار زیادی نسبت به سایر رقبا رتبه اول تولیدات خودرو در ایران را از آن خود کرده است.

گزارشات منتشر شده، بیانگر سهم ۵۰ درصدی محصولات دو شرکت فرانسوی رنو و پژو، از بازار خودروهای سواری در ایران است، که پژو با سهم بالغ بر ۴۰ درصد از خودروهای سواری ایران، سهم بزرگی از بازار خودروی ایران را شامل میشود.

از فراگیرترین خودروهای سواری پژو در ایران، میتوان به پژو ۲۰۶ در تیپ های مختلف، پژو ۴۰۵، پژو ۴۰۷ و پژو ۲۰۷ نیز اشاره کرد.

در مقالات آینده با محبوبترین ماشین های تاریخ از برندهای گوناگون، آشنا خواهید شد.(خرید باتری خودرو پژو)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.