با کیفیت ترین برندهای لاستیک ماشین خارجی کدام هستند؟

با کیفیت ترین برندهای لاستیک ماشین خارجی کدام هستند؟-رایا مارکت

مقدمه

لاستیک ماشین

امروزه حرکت وسایل زمینی به وجود چرخ و به تبع آن تایر وابسته است. در وسایل نقلیه‌ای مانند انواع خودروهای سبک و سنگین، وجود تایر ماشین یا همان لاستیک ماشین، امری اجتناب ناپذیر است. رینگ های خودروها بدون وجود محافظی مانند لاستیک خودرو، با سطح جاده زیرین در تماس هستند و این تماس در زمان حرکت خودرو باعث ایجاد اصطکاک بین رینگ و جاده، گرم شدن رینگ، جرقه زنی و آتش سوزی خواهد شد.

از این رو ضروری است که تمامی وسایل نقلیه سبک و سنگین که با سطح زمین در تماس می باشند از لاستیک یا تایر استفاده کنند. در وسایل نقلیه ای مانند موتور یا دوچرخه، تنوع خاصی برای مدل‌های مختلف لاستیک و تایر وجود ندارد اما در مورد خودرو اینچنین نیست. برای خودروها، در موقعیت های مختلف آب و هوایی و همچنین شرایط متفاوتی که خودرو در آنها تردد دارد، انواع مختلفی از تایر خودرو یا لاستیک خودرو وجود دارد. در این مقاله در مورد بهترین وبا کیفیت‌ترین برندهای لاستیک ماشین خارجی  صحبت خواهیم کرد.

تاریخچه لاستیک ماشین

لاستیک ماشین برخلاف چرخ، سابقه آنچنان زیادی ندارد. اختراع چرخ توسط بشر به حدود ۵۱۰۰ تا ۶۵۰۰ سال پیش از میلاد مسیح باز میگردد. چرخ‌های اولیه از سنگ ساخته می‌شدند و اتصال آنها به وسیله نقلیه، باعث افزایش وزن قابل توجه وسیله نقلیه می‌شد. حرکت وسیله نقلیه مجهز به این نوع چرخ‌ها، عموما به وسیله حیوانات اهلی مانند اسب، الاغ، قاطر و یا گاو انجام می‌شد. این چرخ‌ها معمولا فاقد قسمتی برای محافظت از سطح بیرونی بودند.

پس از آن، حدود ۳۵۰۰ سال قبل، اولین نمونه از چرخ‌های چوبی برای اتصال به گاری‌ها ساخته شد. این چرخ‌ها مقاومت کمتری نسبت به چرخ‌های سنگی داشتند.

به همین دلیل از روکش‌هایی از جنس چرم که مشابه انواع لاستیک ماشین امروزی است، بر روی آنها استفاده می‌شد. بعدها با پیشرفت تکنولوژی و تغییر جنس چرخ‌ها، اولین نمونه ها از لاستیک‌ها تولید شدند. این لاستیک‌ها از جنس مواد پلاستیکی و غیر قابل تعویض بودند و در وسایل نقلیه مختلف مانند انواع دوچرخه‌ها و خودروهای آن زمان استفاده می‌شدند.

اولین نمونه از لاستیک ماشین‌هایی که مشابه لاستیک‌های امروزی است، ۱۰ سال پیش از شروع جنگ جهانی اول، یعنی در اواسط سال ۱۹۰۴ به باز عرضه شد. این نوع از لاستیک ماشین‌ها اگرچه دارای عاج بودند اما از لحاظ کیفیت و ضخامت، بسیار با لاستیک‌های امروزی فاصله داشتند. انواع لاستیک ماشین امروزی، تقریبا از اواخر دهه هفتاد میلادی وارد بازار شدند.

کاربرد لاستیک ماشین

استفاده از خودرو بدون وجود لاستیک ماشین، غیر ممکن خواهد بود. چرخ خودرو از قسمت‌های مختلفی مانند سگدست، بلبرینگ، دیسک ترمز، رینگ و لاستیک تشکیل شده است.

لاستیک ماشین بر روی قسمت رینگ قرار می‌گیرد. این قطعه، حرکت خودرو بر روی مسیرهای مختلف را ممکن می‌کند. علاوه بر این، بدون وجود لاستیک ماشین، امکان ترمزگیری، افزایش سرعت، حرکت در مسیرهای مختلف، حرکت در شرایط آب و هوایی متفاوت و همچنین حفظ سلامت قطعات مختلف که در سطح زیر خودرو قرار دارند وجود نخواهد داشت.

لاستیک در خودرو با اصطکاکی که با سطح زیر خودرو ایجاد می‌کند، باعث حرکت روان اتومبیل در طی مسیر حرکت خواهد شد. این اصطکاک همچنین فرایند ترمزگیری را با انتقال فشار از سمت دیسک به لاستیک امکان پذیر خواهد کرد. از طرف دیگر، لاستیک در خودرو، مانع اصطکاک بین رینگ و جاده شده و از تولید گرمای بیش از حد در رینگ و ایجاد آتش سوزی در زیر ماشین جلوگیری خواهد کرد.

با کیفیت ترین برندهای لاستیک خارجی چه ویژگی هایی دارند؟

در هنگام خرید هر مدل از لاستیک ماشین‌ها بهتر است به ویژگی هایی که انواع با کیفیت این محصول دارا می‌باشند، دقت کافی را داشته باشید تا خرید خوب و مطمئنی را تجربه کنید. این ویژگی‌ها عبارتند از :

۱- عاج مناسب : یک لاستیک با کیفیت باید دارای عاج‌های مناسبی باشند. این عاج‌ها بر اساس نوع لاستیک متفاوت خواهند بود. به طور مثال در لاستیک‌های آفرود، فاصله عاج‌ها از یکدیگر و عمق عاج‌ها زیاد بوده و در نتیجه حرکت خودرو مجهز به این لاستیک‌ها در نواحی صعب العبور راحت‌تر خواهد بود.

۲- برند : برند سازنده در باکیفیت بودن لاستیک ماشین تاثیر زیادی دارد. یک برند شناخته شده، از مواد باکیفیتی برای ساخت لاستیک‌های مناسب خودرو استفاه می‌کند. علاوه بر آن، برندهای شناخته شده و معتبر، تست‌های زیادی را بر روی محصولات تولیدی خود اعمال می‌کنند و این موضوع می‌تواند تاثیر بسزایی در کیفیت محصول نهایی داشته باشد.

۳- قیمت لاستیک ماشین : یکی از مواردی که در بین خریداران لاستیک‌های خودرو بسیار مورد توجه قرار می‌گیرد، قیمت این محصولات است. اما قیمت بالا لزوما به معنای باکیفیت بودن لاستیک ماشین نخواهد بود.

در ایران، تولیدات مختلف و از برندهای داخلی و خارجی بسیاری وجود دارد. به دلیل مسائلی مانند گمرکی و هزینه ارز، ممکن است قیمت با کیفیت‌ترین لاستیک خارجی دارای کیفیت پایین، از نمونه داخلی و باکیفیت آن بالاتر شود و پایین بودن قیمت نمونه داخلی در مقایسه با تولید خارجی، به معنای کیفیت پایین آن نخواهد بود.

۴- نوع لاستیک : بهترین نوع لاستیک ماشین برای خودروی شما، مناسب‌ترین لاستیک خواهد بود. لاستیکی که تحمل وزن خودروی شما را نداشته باشد، برای ترددهای شما در منطقه مدنظرتان مناسب نباشد، عاج مناسب و یا ضخامت مناسب را نداشته باشد، عملا به درد شما نخواهد خورد. حتی اگر این لاستیک از برند معتبری باشد.

لاستیک نکسن

با کیفیت ترین برندهای لاستیک ماشین خارجی

اگر از آن دسته افرادی هستید که برای خودرو خودتان تمایل به خرید با کیفیت ترین لاستیک ماشین خارجی دارید، بهتر است پیش از خرید، بهترین برندهای  تایر خارجی با کیفیت را بشناسید. این برندها در انتخاب شما و داشتن یک تجربه خود از خرید لاستیک ماشین به شما کمک خواهد کرد.

لاستیک میشلن

میشلن یکی از برندهای معتبر تولید کننده انواع لاستیک در دنیا است. این برند فرانسوی در سال ۱۸۸۹ و با تولید تایرهای مخصوص دوچرخه شروع به کار کرد. لاستیک های تولید برند میشلن، برای بسیاری از وسایل نقلیه مانند خودروهای سبک و سنگین، موتور، هواپیما، دوچرخه و ….عرضه می‌شود. میشلن، انواع لاستیک ماشین مناسب خودروهای BMW، بنز، مک لارن، هیوندای، فولکس، لکسوس، کیا و …. را تولید می‌کند.

 لاستیک بریجستون

بریجستون از برندهای قدیمی تولید کننده لاستیک ماشین و سایر قطعات یدکی خودرو است. این شرکت در سال ۱۹۳۱، فعالیت خود را با ساخت اولین نمونه‌های تایر شروع کرد. محصولات بریجستون برای انواع خودروهای سبک، سنگین، اتوبوس های شهری و بین شهری و ماشین‌های باربری بین شهری تولید می‌شود.

 لاستیک نکسن

نکسن، برند کره‌ای تولید کننده تایر و انواع لاستیک ماشین است. شروع فعالیت این شرکت در سال ۱۹۴۲ می باشد. تولیدات نکسن تایر، از باکیفیت‌ترین انواع لاستیک ماشین در دنیا است.

 لاستیک مکسس

مکسس یکی دیگر از برندهای بسیار معروف آسیایی است که در طی نزدیک به نیم قرن فعالیت خود در حوزه تولید لاستیک ماشین، توانسته است تا طرفداران بیشماری را در سراسر دنیا به خود جلب کند. این برند در بیش از ۱۶۰ کشور دنیا از جمله ایران، دارای نمایندگی می‌باشد.

  لاستیک تراینگل

اگر به اسامی‌برترین تولیدکنندگان انواع لاستیک ماشین نگاه کنید، تراینگل در ۲۰ شرکت اول قرار دارد. این شرکت چینی با استفاده از تکنولوژی روز دنیا و تولید محصولات با کیفیت و همچنین پشت سر گذاشتن تست‌ءهای سخت شرکت‌های خودروسازی معتبر دنیا مانند ولوو و … ، در بازار جهانی شناخته شود.

 لاستیک چائویانگ

انواع لاستیک ماشین برند ژانگ رابر که در ایران با نام لاستیک چائویانگ شناخته می‌شود، از باکیفیت‌ترین تولیدات خارجی است که در ایران به فروش می‌رسد. این شرکت بیش از ۶۰ سال سابقه کار در زمینه تولید انواع تایر را دارا می‌باشد.

لاستیک میشلن

در پایان ذکر این نکته ضروری است که انتخاب یک لاستیک ماشین مناسب و با کیفیت، صرفا با تحقیق و انتخاب از بهترین نمونه هایی که در همه زمینه‌ها سرآمد هستند امکان پذیر خواهد بود و به دلیل قیمت قابل توجه این محصول به خصوص برای نمونه‌های خارجی، بهتر است برای خرید اول حتما از یک فرد متخصص راهنمایی‌های لازم را دریافت کنید. امیدواریم از مطالعه این مقاله اطلاعات مدنظر خود را دریافت کرده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.