معرفی خودرو اوپل کورسا

اوپل کورسا یک هاچبک کوچک شهری است که نسل اول آن در سال 1982 وارد بازارهای جهانی شد و در حال حاضر هم بر روی خط تولید کمپانی آلمانی قرار دارد. اوپل کورسا نخستین بار در نسل دوم خود و در سال 1995 میلادی وارد بازار ایران شد و به دلیل کیفیت ساخت بالا، به خودرو محبوبی تبدیل شد.

اما چند سال قبل شرکتی به نام توان خودرو جی تصمیم به واردات محصولات اوپل گرفت و CORSA را هم به عنوان یکی از خودروها، در بازار عرضه کرد. اوپل کورسا در برخی کشورها با نام واکسهال کورسا هم به فروش می‌رسد و تولید آن در آلمان و اسپانیا صورت می‌پذیرد.

OPEL CORSA در تعداد بسیار محدودی در ایران موجود است و به هیچ وجه خدمات پس از فروش مناسبی ندارد. کورسا از نظر ظاهری هم خودرو چندان جذابی نیست. البته نه به این معنا که طراحی خوبی ندارد بلکه منظور ما عدم تناسب میان ظاهر خارجی و داخلی و قیمت آن است.

بررسی خودرو اوپل کورسا

OPEL CORSA در طراحی کابین هم عملکرد خوبی ندارد و علاوه بر سادگی بیش از حد، از متریال باکیفیتی هم در داخل کابین بهره نمی‌برد. برای مقایسه بسیاری از خودروهای کره‌ای عملکرد بهتری دارند و چهره مدرن‌تری چه در بیرون و چه در داخل کابین دارند.

OPEL CORSA به یک موتور 1.4 لیتری 4 سیلندر مجهز شده که توانایی تولید 99 اسب بخار قدرت و 130 نیوتن متر گشتاور را دارد که به وسیله جعبه دنده 5 سرعته دستی و یا 4 سرعته اتوماتیک به چرخ‌های جلو انتقال پیدا می‌کند. کورسا خودرو سریعی نیست و بیشتر برای مناطق شهری مورد استفاده قرار می‌گیرد و نباید انتظار زیادی از آن داشته باشید.