معرفی شرکت ایسوزو

ایسوزو ، شرکت خودروسازی ژاپنی است، که در زمینه ساخت و تولید انواع وسایل نقلیه تجاری، ماشین‌های باربری، کامیون‌های سبک و سنگین، همچنین تولید موتورهای دیزلی فعالیت می‌نماید.

ریشه‌های تأسیس شرکت خودروسازی ISUZU به سال ۱۹۱۶ بازمی‌گردد، که شرکت گاز توکیو با مشارکت شرکت کشتی‌سازی ایشیکاواجیما، اقدام به راه‌اندازی شرکت اتومبیل‌سازی ایشیکاواجیما نمود. این شرکت سال‌های نخست، فعالیتش به فروش اتومبیل‌های کمپانی و ولزلی محدود می‌شد، تا اینکه در سال ۱۹۲۲ اقدام به مونتاژ نخستین خودروی این کمپانی بریتانیایی نمود.

در سال ۱۹۳۴ مدیران شرکت، پس از مشورت و نشستی که با مسئولان وقت وزارت صنعت و بازرگانی ژاپن داشتند، سرانجام نام ایسوزو را، برای این شرکت انتخاب نمودند، که برگرفته از نام رودخانه ایسوزو بود.

نخستین خودرویی که کمپانی ایسوزو بطور مستقل طراحی و تولید نمود، ایسوزو بلل نام داشت، که در سال ۱۹۶۱ به بازار اتومبیل ژاپن عرضه شد. در حال حاضر دفتر مرکزی شرکت ISUZU در شهر توکیو قرار دارد.

بررسی شرکت ایسوزو

امروزه با توجه به افزایش نقل و انتقالات باری، به خصوص در داخل شهر، کامیونت ها جایگاه خوبی را در داخل کشور به خود اختصاص داده‌اند و امروزه هر سمتی که سر بگردانیم، آن ها را در جای جای شهر مشاهده می‌کنیم. ایسوزو که در ایران توسط بهمن دیزل عرضه می‌شود ، یک نمونه از خودرو های باری کوچک نامبرده می‌باشد.

محصولات اISUZU که میتوان به آن اشاره کرد:کامیونت ۵ تن ایسوزو ،کامیونت ۶تن،کامیون باری ۱۸ تن و کشنده ISUZU و جدیدترین محصول ایسوزو که در ایران به تازگی معرفی شده است و میتوان گفت که بازار وانت های ایران را با تحولی شگرف روبه رو کرده است پیکاپ ایسوزو D-MAX می باشد.

کامیونت ISUZU شامل محصولات NPR ، NQR، NKR،کامیونت ۱۸ تن(FVR) ،کشنده J6 را به ترتیب اقدام به تولید کردند.

از دید طراحی و زیبایی، کامیونت های ایسوزو در مقایسه با دیگر رقبا، طراحی خاص و جلب توجه کننده ای ندارد و کابین های به ظاهر کوچک ولی جادار، چراغ های زوزنقه ای شکل و پر نور و جلو پنچره ای ساده، همگی جزئی از نمای تشکیل دهنده این کامیونت‌ها می‌باشند.

با این حال ما معتقدیم که خودرو های باری نیز باید طراحی بدنه زیبایی داشته باشند و این مسئله ای حائز اهمیت است، با این اوصاف، ISUZU نیز مثل دیگر خودرو های باری ژاپنی، دارای طرحی ساده است و ظرافت خاصی در آن به کار نرفته، نه تهاجمی به نظر می‌رسد و نه کودن! ولی همانطور که میدانیم، هدف از خرید این خودرو های باری، کاربردی بودن و سود دهی آن‌هاست.

امروزه بسیاری از رقبای چینی و کره ای نیز این ترفند ISUZU را دنبال می‌کنند و همین دلیل به محبوبیت کامیونت‌های ایسوزو در ایران افزوده است.

مشخصات تولیدات ایسوزو

پیشرانه ISUZU در سری کامیونت‌ها، پیشرانه های دیزلی 4 سیلندر خطی سوپاپ بالا، با تزریق مستقیم سوخت و مجهز به اینترکولر و توربوشارژر می‌باشد و در سه حجم 3 لیتری در کامیونت 5.2 تن، 5.2 لیتری در کامیونت 8.5 تن و 6 تن و 3.8 لیتری در کامیونت 6 تن شیلر ارائه می‌شود.

کامیونت های ایسوزو از نظر شتاب گیری و عملکرد، امتیاز خوبی را دریافت می‌کنند و نکته مهم در خصوص خودروهای باری، واکنش خودرو ها در شرایط و جاده های مختلف در شرایط آب و هوایی متفاوتی است که ISUZU به خوبی توانایی همگام شدن با محیط را دارد و از نظر خودرویی برای کار در مقایسه با رقبای هم قیمت، قطعات آن در همه جا پیدا می‌شود و شما نگران تعمیرکار و تامین قطعات این خودرو نخواهید بود…