معرفی خودروی MVM اینفینیتی FX35

MVM اینفینیتی FX35 -برند اینفینیتی از خودروسازانی است که بیشتر توجه به خودروهای خانوادگی و لوکس دارد.  این خودروساز اولین بار در 8 نوامبر 1989 رسما اولین خودروی خود را به بازار روانه کرد؛ و جالب اینجاست که این برند ژاپنی بیشتر در آمریکا شناخته و به فروش رسید. و اینکه همینطور با گذشت زمان کم کم به اعتبار آن افزوده شد؛ و در حال حاضر با 230 نمایندگی در بیش از 15 کشور جزو یکی از برندهای شناخته شده در دنیا به شمار می رود.

بررسی خودروی  نسل دوم MVM اینفینیتی FX35

در زير كاپوت اين خودرو يك موتور 5/3 ليتري V6 با كد VQ35HR قرار گرفته كه 303 اسب بخار قدرت و 262 پوندفوت گشتاور توليد ميكند . اين موتور بر روي مدل 350Z نيز نصب شده ولي براي عرضه بر روي مدل FX35 قدرت آن افزايش پيدا كرده است . قدرت توليدي توسط اين موتور ميتواند به چرخ هاي عقب يا همه ي چرخ ها به وسيله ي گيربكس 7 سرعته ي اتوماتيك انتقال يابد . البته عملكرد اين گيربكس جديد خوب و مناسب است ولي كار چندان بزرگي انجام نميدهد .

اين خودرو براي رسيدن به سرعت 96 كيلومتر از حالت سكون به 1/6 ثانيه زمان نياز دارد . البته اين شتاب براي يك خودروي 1947 كيلوگرمي خوب است ولي رقباي سريعتري نيز در اين كلاس وجود دارد.براي توقف اين خودرو از همين سرعت 96 كيلومتر به 7/38 متر مسافت نياز است . اين ميزان فاصله اگرچه خوب و قابل قبول است ولي كوتاهترين فاصله ي ممكن نيست .

در تست شتاب جانبي ( در مسير دايره اي ) اين خودرو توانست رقم 82/0 جي را كسب كند؛ و در تست 8 ( يك پيست به شكل عدد 8 انگليسي ) به شتاب جانبي 67/0 حي دست پيدا كرد . باز هم اين ارقام قابل قبول هستند ولي بهترين نيستند چرا كه خودروهايي ديگري در اين كلاس پيدا ميشوند كه پايداري بهتري دارند .اگرچه عملكرد گيربكس 7 سرعته ي اين خودرو چندان سريع نيست ولي پدل شيفت هاي منيزيومي تعبيه شده براي آن عملكرد دوست داشتني و خوبي دارند .