معرفی خودروی بنز C 240

بنز C 240 -نسل دوم مرسدس بنز C-Class یعنی W۲۰۳ خودرویی بود که از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۶ تولید شد و در مدل های ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۷ وارد بازار شد. کار طراحی آن در اواسط سال ۱۹۹۴ شروع شد. طرح نهایی در دسامبر سال ۱۹۹۵ توسط هیئت اجرایی تایید شد. از سال ۱۹۹۷ خودرو مورد تست های گوناگون واقع شد و توسعه آن تا سال ۲۰۰۰ ادامه داشت. نسل دوم مرسدس بنز C-Class در مارس سال ۲۰۰۰ تولید شد .

جالب است بدانیم که ایران دو نمونه C240 و E240 را برای خودروی پلیس ایران از شرکت مرسدس بنز خریداری کرد؛  و این خودروها در بعضی مواقع بسته به نیاز در سه شیفت 8 ساعته!! مشغول کار بوده اند که این نشان از کیفیت بالای ساخت این خودرو دارد.

C240 های پلیس از نوع کلاسیک بوده که از تجهیزات رفاهی و تزئینی بی بهره بوده اند. جعبه دنده آنها 6 سرعته دستی بوده که تا 235 کیلومتر بر ساعت سرعت می گیرند. W203 جایگزین نسل قبل خود در مسابقات DTM شد و توانست در سالهای 2003 و 2006 به مقام قهرمانی برسد. راننده خودرو در مسابقات Bernd Schneider بود.

در مجموع در 33 مسابقه ای که حضور داشت توانست در 21تای آنها مقام اول را کسب کند. نسل دوم C-Class در طراحی نسبت به نسل گذشته خود صعود چشمگیری داشت. همانطوری که از چراغ های آن پیداست مرسدس از طراحی خشک و خطی فاصله گرفته؛ و با ورود به قرن 21 یک انقلاب در طراحی های خود به وجود آورد. چراغ های بیضی شکل در کلاس های E، CL و CLK نیز دیده می شود.