معرفی خودروی بنز C200

بنز C200

بنز C200 -مرسدس بنز C کلاس یک خودرو کامپکت اسپرت است که نسل اول آن در سال 1993 معرفی شد تا جایگزین بنز 190 یا W201 شود. نسل فعلی C کلاس، با کد اتاق W205 شناخته می‌شود که در سال 2014 در نمایشگاه خودرو دیترویت رونمایی شد. این نسل از C کلاس، شباهت زیادی به S کلاس پیدا کرده و البته این سیاست جدید دایملر در طراحی محصولاتش بود و بسیاری از محصولات مرسدس، به این زبان طراحی نزدیک شدند.

این مدل از C کلاس در تعداد محدودی در بازار ایران عرضه شد ولی به دلیل شرایط و قوانین موجود در بازار، عرضه آن خیلی زود متوقف شد. بنابراین تنها تعداد کمی از C کلاس جدید در بازار کشورمان موجود است. به علاوه اینکه باوجود عرضه موتورهای بسیار قدرتمند برای C کلاس در نسخه‌های بالا توسط مرسدس بنز، مدل واردشده به ایران تنها با موتور 2.0 لیتری 4 سیلندر و با نام C200 بود.

طراحی خودروی بنز C200

البته از آنجا که سری 3 قدمت بیشتری دارد، از محبوبیت بالاتری دارد ولی مرسدس بنز در طول چند سال اخیر، تمام تلاش خود را برای اینکه گوی سبقت را از ب ام و برباید، به کار برده. مرسدس بنز در ابتدا برای شباهت زیاد محصولاتش به هم و حتی به خاطر خود زبان طراحی، مورد انتقاد قرار گرفت اما رفته رفته کاربران با این طراحی‌ها کنار آمدند و اکنون می‌توان گفت C کلاس تاحدودی به اهداف خود در زمینه جذب مشتری نزدیک شده.

باز هم باید بگوییم که نظر شما در رابطه با طراحی C کلاس به سلیقه شما بازمی‌گردد ولی ما فکر می‌کنیم ب ام و سری 3 همچنان جذاب‌تر است و محصول مرسدس کار سختی به ویژه برای جلب نظر مشتریان جوان دارد. شکل چراغ‌ها در C کلاس در مقایسه با نسل قبل کاملا متحول شده و با خودرو کاملا جدیدی روبه‌رو هستیم. C کلاس حتی در نسخه‌های پایه چهره جذابی دارد و استفاده از قطعاتی چون دیفیوزر عقب، موجب شده تا خشن و اسپرت به نظر برسد.