معرفی خودروی بنز C300

بنز C300 – سی کلاس (Mercedes-Benz C-Class) در نمایشگاه خودروی ژنو سال 2007 (Geneva Auto Show) معرفی شد.  که از ماه مارس (March) همین سال نیز در اروپا قابل سفارش می باشد. از لحاظ امکانات و تجهیزات در سه رده کلاسیک (Classic) ، الگانس (Elegance) و آوانت گارد (Avantgarde) عرضه می گردد .
در نمونه آوانت گارد از جلو پنجره ای (Grill) متفاوت و اسپرت بهره گرفته شده است. از رقبای اصلی این خودرو ب ام و – سری 3 (BMW 3 Series)، لکسوس – آی اس (Lexus IS) و آئودی – ای 4 (Audi A4) هستند. یکی از پیشرانه های مرسدس بنز – سی کلاس 4 سیلندر خطی می باشد به حجم 1.8 لیتر که با دارا بودن سوپرشارژر (Kompressor) قادر به تولید 183 اسب بخار می باشد.

مشخصات خودروی بنز C300

پیر صنعت خودروسازی دنیا هنوز هم از محبوب ترین هاست، برندی که همه روزه شاهد پیشرفت تکنولوژیکی آن هستیم، که مردم دوستش دارند و همه اقشار جامعه با آن می توانند ارتباط برقرار کنند و از مدل های کلاسیک آن تا به امروزه همه وهمه شان محبوب و پرطرفدار هستند، در این بین مرسدس C Class را باید نام برد که یک سدان اسپرت است و رد این مساله میباشد که بنز ماشینی است؛ برای سالخوردگان اما اصلا این طور نیست و توانسته است دل جوانان را بدست آورد مرسدس بنز مدل C را برای جوانان طراحی و تولید کرده است. آنهایی که دوست دارند خودرویی اصیل سوار شوند و در خیابان ها و جاده ها از سواری اتومبیلشان لذت ببرند.

 رقیب خودروی بنز C300

رقیب این مرسدس برند همشهری ب ام و است آن هم سری سوم که این دو رقابت خوبی را تا به اینجای کار با هم داشتند البته هرکدام همه ساله سعی می کنند تا مسیرشان را از یکدیگر جدا کنند تا دیگر وارد صحنه مقایسه نشوند ، این اتاق برای اولین بار در سال 93 میلادی تولید شد و پس از 7 سال تولید آن که با کد W202 شناخته می شد اتاق W203 را در همان سال دیدم و آن هم پس از 7 سال دیگر به کار خود خاتمه داد و پس از آن در 18 ژانویه 2007 در نمایشگاه ژنو غوغای مرسدس W204 به پا شد خودرویی که این بار خیلی متفاوت و مدرن آمد و به درستی که آمد تا واقعا مسیرش را با باقی مرسدس های هم کلاس خود عوض کند.

پس از تولید آن به زودی در اروپا و آمریکا طرفداران خود را پیدا کرد؛  و کلاس C با کد W204 جزو بهترین ها قرار گرفت، مجلات معتبر و وب سایت ها همگی از این خودرو به عنوان یک طراحی جدید در کلاس C مرسدس یاد می کنند؛ و از آن دسته خودروهایی است که عناوین زیادی را به خود اختصاص داده است، در تولید این مرسدس زیبا که شباهت فراوان به کلاس S دارد چند چیز مد نظر کمپانی تولید کننده بوده است. اول تقسیم وزن بهتر و دوم آیرودینامیک و سوم مصرف سوخت پایین که در شهر بتوان با آن به راحتی رانندگی کرد و به خوبی لذت سواری یک آلمانی تکنولوژیک را درک کرد.