معرفی خودروی بنز CLS 500

بنز CLS 500 -مرسدس بنز CLS یک خودرو لوکس سایز متوسط است که نخستین بار در سال 2005 معرفی و عرضه شد. و ما اینجا قصد داریم در مورد نسل دوم آن صحبت کنیم. CLS یک فست‌بک است و با استفاده از پلتفرم E کلاس ساخته شده در حالی که به عنوان یک کوپه چهار در و یا شوتینگ بریک شناخته می‌شود.

بنز CLS در نخستین نسل خود وارد بازار ایران شد و به دلیل طراحی جذاب و خاص مورد توجه قرار گرفت. نسل دوم مرسدس بنز CLS در سال 2012 راه خود را به بازار پیدا کرد و در دو مدل CLS350 و CLS500 برای مشتریان ایرانی قابل خریداری است. عرضه CLS در ایران به دلیل قانون ممنوعیت واردات خودروهای با حجم موتور بالای 2500 سی سی در سال 2013 متوقف شد.

مرسدس بنز تولید CLS نسل دوم را از سال 2011 آغاز نمود و در سال 2014 هم یک فیس لیفت برای آن در نظر گرفت که تغییراتی را در ظاهر و ویژگی‌های فنی تجربه کرد. نسل دوم CLS در سال 2012 و توسط ستاره ایران وارد بازار ایران شد و تا سال 2013 هم عرضه می‌شد تا اینکه به دلیل قانون منع واردات خودروهای با حجم موتور بالای 2500 سی سی، واردت این خودرو جذاب متوقف شد.

بررسی خودروی بنز CLS 500

بدون شک باید CLS را یکی از جذاب‌ترین محصولات مرسدس بنز و طراحی ظاهری آن را یکی از بهترین‌ها در تمامی محصولات کمپانی بدانیم. البته CLS در این کلاس رقبای بسیار قدرتمندی دارد که هر کدام جذابیت‌های فراوانی دارند. مهم‌ترین این رقبا همگی از خاک آلمان بیرون آمده‌اند و شامل ب ام و سری 6، پورشه پانامرا و آئودی A7 می‌شوند. بخش انتهایی بدنه با یک شیب همراه شده به طوری که گویی سقف به صندوق عقب متصل شده. به این شکل از بدنه فست بک گفته می‌شود. مدل سدان با کد اتاق C218 شناخته می‌شود.