معرفی خودروی بنز E 190

بنز E 190 -این مطلب در مورد یکی از تولیدات لوکس مرسدس بنز است؛ که توسط AMG به یک هیولا با نفس های آتشین تبدیل شد. مرسدس بنز E190 با موتوری از شرکت Cosworth، یکی از سدان های لوکس مرسدس در دهه نود میلادی بود که پس از بروز رسانی هایی که AMG بر روی آن انجام داد، نام 190E 2.6-16 Evolution II بر این خودرو نهاده شد.

از آنجایی که در آن سالها، خودروهای مرسدس بنز به ستاره های اتومبیل رانی آلمان تبدیل شده بودند، مرسدس بنز تصمیم گرفت تا نسخه های قوی تری از سدان های اسپرت خود را روانه بازار کند. به همین دلیل این موتور 2.3 لیتری را که با دانش تیم های طراحی موتور فرمول یک توسعه داده شده بود، به AMG داد و در نتیجه تغییرات، قدرت موتور از 136 اسب بخار در حالت استاندارد به 185 اسب بخار در حالت جاده و 320 اسب بخار در حالت مسابقه افزایش یافت.

بررسی خودروی بنز E 190

علاوه بر تغییر پیشرانه، در نمای خارجی نیز با اضافه کردن کیت بدنه و بال عقب، این خودرو از نمونه استاندارد متمایز می شد. فرمان کوچکتر و مخزن سوخت بزرگتر از دیگر تغییرات این خودرو نسبت به نمونه استاندارد بودند. نسل نخست این خودرو ملقب به Evo I برای اولین بار در مراسم گرندپری پیست نوربرگرینگ به رقابت با بی ام و M3 و فورد سیرا RS رفت و در سال 1989 مشتریان قادر به سفارش آن بودند.

نسل دوم مرسدس بنز E190 ارتقا یافته با پسوند Evo II همراه با تغییراتی از جمله میل لنگ های قوی تر، تعلیق بهتر، سیستم تزریق سوخت مدرن تر، اگزوز های بزرگتر و کیت بدنه مخصوص عرضه شد. قدرت موتور در این مدل در حالت جاده به 232 اسب بخار می رسید. Evo II توانست در سال 1992، قهرمان مسابقات رالی آلمان شود. نسخه های این خودرو تنها در رنگ های آبی و مشکی متالیک قابل خریداری بودند و مناسب حال مشتریانی بودند که علاقه به خودروهای خاص دارند.