معرفی خودروی ٰبنز E 220

برای عاشقان خودرو، مرسدس بنز E 220 با آن ظاهر جذاب و برف پاک‌‏کن روی چراغ‏‌های بزرگ مستطیلی شکل شاید یکی از ماندگارترین تصاویر دهه ۷۰ محسوب شود.
خودروهای کلاس E در آن دوران روی w124 سوار می‏‌شدند که در بین مردم به بنز کپل معروف شده بود. این اتاق محبوب حاصل یک کار علمی توسط مرسدس بنز بود که قبل از ارائه به بازار هزینه‎های زیادی را برای مرسدس بنز به همراه داشته است. اما تقریبا برای یک دهه توانست محبوبیت بسیار بالایی را برای این شرکت در بازارهای جهانی به دست آورد.

بررسی خودروی ٰبنز E 220

خودروهای کلاس E براساس پیشرانه‎ای که داشتند نام‏‌گذاری می‌‏شدند. و بنز E 220 هم نشان‏‌دهنده پیشرانه‎ی ۲.۲ لیتری برای این خودرو است. اما در بین سال‌‏های ۱۹۹۳ تا ۱۹۹۴ این خودرو به موتور m111 به همراه انژکتور برقی و ۱۶ سوپاپه مجهز شد. به علت تفاوت این موتور با سایر موتورهای این دسته به آن موتور الگانسی می‎گویند. زیرا بعدها خودروهای الگانس اواخر دهه نود با این موتور تولید می‌‏شدند.

این پیشرانه توانایی تولید ۱۱۰ کیلووات یا ۱۴۷ اسب‌بخار قدرت را دارد. درکنار این پیشرانه یک جعبه‌دنده اتوماتیک ۴ دنده قرار گرفته است که وظیفه انتقال قدرت به چرخ‏‌های جلو را بر عهده دارد. حالت‎های مختلف اسپرت و اکونومی برای این خودرو در نظر گرفته شده؛ که نشان‌‏دهنده میزان پیشرفته بودن این خودرو در حدود ۳۰ سال پیش است.