معرفی خودروی بنز E200

بنز E200 -مرسدس بنز E کلاس یک سدان سایز متوسط لوکس است که در سال 1993 در نسل اول معرفی شد و در سال 2016 وارد پنجمین نسل خود شد. این نسل از مرسدس توسط ستاره ایران به عنوان نماینده کمپانی آلمانی در ایران، در بازار کشورمان به صورت بسیار محدود عرضه شد و واردات آن به دلیل قوانین موجود در کشور، خیلی زود پایان یافت.

E کلاس پس از S کلاس، لوکس‌ترین محصول مرسدس بنز به شمار می‌رود و در کلاس سدان‌های سایز متوسط لوکس، رقبایی چون ب ام و سری 5، آئودی A6، ولوو S90 و لکسوس GS را در مقابل دارد. البته در بازار ایران به دلیل محدودیت‌های موجود، به جز سری 5، اصلی‌ترین رقبای آن حضور ندارند.

طراحی خودروی بنز E200

مرسدس بنز بهترین طراحان را در اختیار دارد و علاوه بر بیرون، در داخل کابین هم با طراحی بسیار زیبایی روبه‌رو هستیم. آلمانی‌ها از چرم و چوب با کیفیت برای تزئین کابین محصول خود استفاده کرده‌اند. نمایشگر صفحه آمپر و نمایشگر 12.3 اینچی در مرکز داشبورد به صورت یکپارچه طراحی شده و حالتی پیوسته دارند.
مرسدس بنز همواره تمامی محصولات خود را با موتورها و در نسخه‌های مختلفی تولید می‌کند و طیف وسیعی از موتورها را در اختیار خریداران قرار می‌دهد. به علاوه اینکه E کلاس در مدل‌های مختلفی از جمله سدان، کوپه، واگن و کابریولت به تولید می‌رساند.

در ایران به دلیل قوانین موجود و شرایط حاکم بر بازار، تنها مدل E200 وارد شد که از یک موتور 2.0 لیتری تنفس طبیعی 4 سیلندر بهره می‌برد. این موتور توانایی تولید 184 اسب بخار قدرت و 270 نیوتن متر گشتاور را دارد و همچنان می‌تواند E کلاس را در مدت 7.7 ثانیه پس از حرکت از حالت سکون در شرایط ایده‌آل به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت برساند. این در واقع یکی از ضعیف‌ترین موتورهایی است که مرسدس بنز در محصولات خود مورد استفاده قرار می‌دهد در حالی که پیش از این در نسل قبل نسخه‌های 6 سیلندر هم وارد بازار ایران می‌شد.

۱,۲۹۸,۰۰۰ تومان