معرفی خودرو تراکتور

تراکتور ، ماشین خودگردانی است که می تواند توان کششی، توان دورانی و هیدرولیکی بسیاری از ماشین های کشاورزی را تأمین نماید.

تاریخچه تراکتور در ایران

استفاده از tractor و ماشین های کشاورزی در ایران به دنبال اولین نمایشگاه ماشین های کشاورزی که در سال 1300 شمسی در تهران برگزار شد متداول گردید. در سال 1308 شمسی اولین tractor نفتی ساده برای مدرسه عالی فلاحت در شهرستان کرج خریداری گردید تا دانشجویان بتوانند با روش کار آن آشنا شوند و آن را در مزارع برای عملیات کشاورزی به کار ببرند. آغاز فعالیت بنگاه توسعه ماشین های کشاورزی در سال 1331 شمسی بود. درحقیقت این اقدام نقطه شروع ماشینی کردن کشاورزی ایران به شمار می رود. در سال 1345 شمسی تعدادی tractor یونیورسال از کشور رومانی وارد تراکتورسازی ٔکشاورزان مستعد گذارده شد.

از سال 1353 شمسی پس از تأسیس کارخانه تراکتور سازی تبریز، کارخانه شروع به وارد کردن tractor مسی فرگوسن و مونتاژ آن نموده است.

به موازات این کارخانه، کارخانه tractor جان دیر اراک در سال 1352 شروع به مونتاژ تراکتور جان دیر  کرده بود. درحال حاضراغلب قطعات تراکتور در داخل کشور ساخته می شود به طوری که تولید و مونتاژ انبوه تراکتورها علاوه بر مصارف صنعتی و کشاورزی در داخل به کشورهای دیگر نیز صادر می شود.
مشخصات باتری ( باطری ) مناسب تراکتور
ولتاژ باتری : 24 ولت
آمپراژ باتری : 90 آمپر ساعت
نوع باتری : باتری سیلد ( اتمی ) – باتری اسیدی ( آبدار )
برندمعتبر ایرانی : باتری نیو آرمو ، باتری واریان ، باتری اوربیتال وان ،باتری سوزوکی