معرفی خودرو تندر 90

تقریباً 10 سال پیش بود که خودرویی جدید وارد بازار ایران شد. یک سدان کامپکت از رنو که در اروپا، توسط داچیا تولید می‌شد و توانسته بود خودش را به عنوان خودرویی موفق و خوب ثابت کند. این خودرو داچیا لوگان نام داشت و در دهه 80 شمسی، با نام رنو لوگان قرار بود وارد بازار شود. اتفاقی که نیفتاد و ایرانی‌ها، این خودرو را با نام L90 و بعدها تندر 90 شناختند.

نگاهی به تاریخچه تندر 90 با نام داچیا لوگان، سال 2004 در اروپا رونمایی شد. این خودرو در حال حاضر در نسل دوم خود قرار دارد و متاسفانه، بنا به عادت شرکت‌های ایرانی برای تولید انواع خودرو مبتنی بر پلت فرم‌های قدیمی، هنوز خبری از آن در بازار کشورمان نیست.

این خودرو علاوه بر ایران، در کشورهای مختلفی خط تولید دارد. و یکی از پرفروش‌ترین محصولات تاریخ رنو محسوب می‌شود. رنو نسخه‌های مختلفی شامل سدان، ون، استیشن و وانت این خودرو را تولید کرده که در کنار مدل سدان، وانت آن هم در ایران وارد خطوط تولید شده است.

این خودرو را در ایران، شرکت رنو پارس که یک جوینت ونچر با 51 درصد سهام در اختیار رنو و 49 درصد در اختیار سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران می‌باشد تولید می‌شود. به دلیل عدم عرضه مدل‌های جدید بعد از سمند، زمان ورود تندر 90 به بازار ایران، مردم که به دنبال خودرویی با کیفیت و ارزان، با طراحی متفاوت نسبت به سمند و پژو می‌گشتند، استقبال فوق العاده ای از آن کردند.

در بازار ایران، تندر 90 به خودرویی بسیار خوب و با کیفیت، با شتاب بالا و استهلاک کم و سواری نرم معروف است و کمتر مالک آن را می‌توانید پیدا کنید که از خودروی خود، ناراضی باشد.