معرفی خودرو تویوتا آریون

تویوتا آریون یا اوریون یک سدان سایز متوسط ژاپنی است که در سال 2006 معرفی و وارد بازارهای جهانی شد. تویوتا آریون همانند سایر محصولات تویوتا توسط ایرتویا در بازار کشورمان عرضه شد. آریون در دو نسل متفاوت به دست مشتریان ایرانی رسید که ما در مورد مدل 2009 تا 2011 آن صحبت می‌کنیم.

که در طول حضور کوتاه مدت خود در بازار، موفقیت‌های زیادی را کسب کرد و به فروش خوبی رسید. تویوتا در آن سال‌ها کمپانی چندان شجاعی نبود و ترجیح می‌داد تا محصولات خود را با طراحی‌های محافظه کارانه روانه بازار کند. آریون هم از این قاعده مستثنی نیست و طراحی قدیمی آن کاملا چشم می‌آید.

البته نباید از این موضوع صرف نظر کنیم که اکنون چندین سال از معرفی آن گذشته است. اما در همان زمان هم مشتریان جوان استقبال خوبی از آن به عمل نیاوردند و با وجود کیفیت بالا، خودروهای پر زرق و برق کره‌ای را ترجیح می‌دادند. این روند سادگی در طراحی تویوتا آریون در داخل کابین هم دیده می‌شود و باید بگوییم با خودرویی کاملا ساده روبه‌رو هستیم.

البته در کنار این سادگی، کیفیت ساخت بسیار بالایی دیده می‌شود. که پس از گذشت چندین سال هم کیفیت قطعات و متریال از بین نرفته و همانند گذشته کاملا خوب است. کیفیت سواری آریون عالی است و بدون شک حرف‌های زیادی برای گفتن دارد و کمتر رقیبی توانایی رقابت با آریون در این زمینه را دارد.

ویژگی خودرو تویوتا آریون

از مهم‌ترین ویژگی‌ها و تجهیزات موجود در TOYOTA ARUON 2009 تا 2011 می‌توانیم به:

ایموبلایزر،

ورود و استارت بدون کلید،

تهویه مطبوع اتوماتیک دوگانه،

تنظیم برقی راننده،

چراغ‌های جلو اتوماتیک،

سیستم شست و شوی چراغ‌های جلو،

سنسور پارک عقب،

سنسور باران و کروز کنترل اشاره کنیم.

موتور به کار رفته در تویوتا آریون حجم 3.5 لیتری و 6 سیلندر دارد. و می‌تواند 268 اسب بخار قدرت و 336 نیوتن متر گشتاور تولید کند. برای انتقال این قدرت به چرخ‌های جلو جعبه دنده 6 سرعته اتوماتیک در نظر گرفته شده . و باید بگوییم این مجموعه عملکرد بسیار خوبی دارد و با وجود اینکه آریون یک خودرو سدان خانوادگی است، اما عملکرد فنی عالی دارد.

در نهایت باید بگوییم TOYOTA ARUON همانند سایر خودروهای تویوتا کیفیت ساخت و کیفیت سواری بسیار بالایی دارد. و اگر نمونه‌های کم کارکرد آن را پیدا کردید، در خرید آن شک نکنید. از رقبای TOYOTA ARUON در بازار ایران می‌توانیم به هیوندای سوناتا، کیا اپتیما، کیا کادنزا، تویوتا کمری، هوندا آکورد، هیوندای آزرا، هیوندای گرنجور اشاره کنیم.

۴۳۶,۰۰۸ تومان
۴۷۵,۶۷۲ تومان
۷۵۰,۰۰۰ تومان
۷۹۰,۰۰۰ تومان
۸۶۵,۰۰۰ تومان
۸۹۰,۰۰۰ تومان
۹۱۵,۰۰۰ تومان
۹۶۵,۰۰۰ تومان
۹۷۴,۰۰۰ تومان
۱,۰۳۰,۰۰۰ تومان
۱,۰۸۶,۰۰۰ تومان