معرفی خودرو تویوتا فورچونر

تویوتا فورچونر یک شاسی بلند ژاپنی است که نخستین بار در سال 2004 معرفی شد. نسل دوم فورچونر یک تحول اساسی را تجربه کرد و با زبان طراحی جدید TOYOTAهماهنگ شد.

نسل اول TOYOTA FORTUNER یک بار در سال 2008 و بار دیگر در سال 2011 تحت فیس لیفت قرار گرفت و در سال‌های 2010 تا 2012 در تعداد محدودی توسط ایرتویا در بازار ایران عرضه شد. فورچونر با استفاده از پلتفرم وانت تویوتا هایلوکس ساخته شده و اشتراکات فراوانی هم میان این دو خودرو وجود دارد.

بررسی خودرو تویوتا فورچونر

TOYOTA FORTUNER را نمی‌توان خودرو زیبایی دانست به ویژه در بخش عقب و حالت جعبه‌ای شکل عقب که انگار یک تکه اضافی بر روی آن سوار شده و هماهنگی زیادی با طراحی کلی بدنه ندارد. البته نمی‌توان گفت که این طراحی نامناسب است چراکه هدف TOYOTA از ابتدا ساخت یک خودرو کاربردی بوده و از پس این ماموریت هم برآمده است. تویوتا در نسل جدید فورچونر این مورد را تاحدودی بهبود داده و طراحی زیباتری در فورچونر به چشم می‌خورد.

TOYOTA FORTUNER از یک موتور 4.0 لیتری 6 سیلندر بهره می‌برد که قدرتی معادل 235 اسب بخار و گشتاوری برابر با 376 نیوتن متر تولید می‎‌کند و آن را به وسیله جعبه دنده 5 سرعته اتوماتیک به هر چهار چرخ انتقال می‌دهد. فورچونر توانایی‌های آفرود بالایی دارد و با استفاده از موتور قدرتمند و ویژگی‌های دیگری که دارد از جمله قفل دیفرانسیل، به راحتی از پس مسیرهای آفرودی برخواهد آمد.