معرفی خودرو تویوتا GT86

تویوتا GT86 نمونه ای است در کلاس بدنه خودروهای کوپه سایز کوچک (Compact Coupe)؛ با قابلیت های دینامیکی بالا، ظاهر زیبا و سیستم انتقال نیرو به چرخ ها عقب (RWD) که از سال 2012 میلادی با نام ها و اسامی مختلف در بازارهای جهانی به فروش می رسد. اگر شما به دنبال خودرویی اسپرت 2+2 نفره با توانایی های فنی بالا و همچنین ظاهر خاص و قیمت پایین باشید، قطعا تویوتا GT86 نمونه ای بسیار مناسب برای شما خواهد بود.

تاریخچه تویوتا GT86

تویوتا 86 که در ایران با نام تویوتا GT86 به فروش می رسد، برای اولین بار در سال 2007 میلادی و به عنوان یک نمونه مفهومی با کد تویوتا FT-HS در نمایشگاه بین المللی خودروی دیترویت به جهانیان معرفی شد. در سال 2012 نیز نمونه ای از این خودرو با نام سوبارو BRZ تولید و به نمایش عمومی گذاشته شد. تویوتا 86 در حال حاضر با سه نام اصلی در بازارهای جهانی حضور دارد. این نام ها عبارتند از:

تویوتا 86 (در آسیا، آفریقای جنوبی و آمریکای شمالی) و جی تی ۸۶ در اروپا
سوبارو BRZ سایون FR-S (در آمریکا و کانادا تا هنگام انحلال شرکت سایون در سال 2016 میلادی)

از نقاط قوت تویوتا GT86

رانندگی ساده و لذت بخش؛ قیمت پایین و رقابتی مصرف سوخت مناسب برای یک خودرو در کلاس بدنه کوپه اسپرت سود بردن از امکانات و پشتیبانی شرکت خودرو سازی تویوتا پاسخگویی سریع سیستم فرمان در هنگام عبور از پیچ ها با سرعت بالا از نقاط ضعف این خودرو نیز می توان به وجود تنها یک پیشرانه و عدم وجود سیستم های تقویتی موتور، استفاده از مواد اولیه با کیفیت نسبتا پایین در ساخت ابزار و ادوات داخل کابین، حرکت پر صدا و نفوذ اصوات خارجی به داخل کابین و همچنین صندلی های عقبی تقریبا بی استفاده برای بزرگسالان یاد کرد.