معرفی خودروی جک J5

جک J5 یک سدان چینی است که برای چند سال توسط کرمان موتور در بازار ایران عرضه شد و تولید آن در سال 96 متوقف گردید. جک J5 را باید یک خودرو زیبا بدانیم که طراحی آن چه در بیرون و چه در داخل قابل قبول است. جک J5 در زمان عرضه در بازار کشور توانست به دلیل قیمت رقابتی و عدم وجود رقیب قدرتمند. فروش خوبی را تجربه کند و در میان مالکان به یک خودرو محبوب تبدیل شود.

تا چند سال پیش اگر نامی از چین و جنس چینی به میان می‌آمد. نا خودآگاه عدم کیفیت آن محصول، در ذهنمان نقش می‌بست. چند سالی است که چشم بادامی‌ها پا را فراتر از آنچه تصورش را می‌شد، گذاشته‌اند. این کشور پهناور ابتدا با کپی برداری بی عیب و نقص از برندهای معتبر بازار، سعی در جذب مشتریان سرتاسر جهان داشت.

اما پس از مدتی، خود وارد این عرصه شده و توانست با پشتکاری مثال زدنی، به نتایجی باور نکردنی برسند. جک جی فایو طراحی بیرونی مناسبی دارد و تناسب خوبی میان اجزا مختلف بدنه برقرار است. به علاوه اینکه در داخل کابین کیفیت اجزا به کار رفته در حد مطلوبی است.

مشخصات جک J5

طراحی کابین J5 در مقایسه با خودروهای امروزی کمی قدیمی و سنتی به نظر می‌رسد. اما باتوجه به زمان طراحی و تولید آن، همچنان گزینه ایده‌آلی است. جک J5 در حال حاضر تنها در نمونه‌های دست دوم در بازار یافت می‌شود. با دو موتور عرضه می‌شد؛ اولی 1.5 لیتری به همراه جعبه دنده دستی و دیگری، 1.8 لیتری با جعبه دنده اتوماتیک. این خودرو در مدل اتوماتیک شتاب و قدرت مناسبی را در اختیار راننده قرار می‌دهد و تعویض دنده‌ها به خوبی صورت می‌پذیرد.

نکات مثبت جک جی فایو

امکانت رفاهی مناسب و خدمات پس از فروش مناسب

طراحی قابل قبول و به روز و قدرت کافی موتور در نسخه اتوماتیک

نکات منفی

نفوذ صدا به کابین و کیفیت پایین رنگ بدنه

تنبلی خودرو در سربالایی و مصرف سوخت بالا در مدل اتوماتیک