معرفی خودروی راین Faw V5

راین Faw V5 -در سال ۲۰۱۳ میلادی توسط شرکت فاو چین تولید شده است. Faw جزو اولین و بزرگترین خودروسازان چین محسوب می شود. این خودرو در دسته خودروهای ارزان این شرکت قرار دارد. طراحی Vela V5 نسبتا قدیمی بوده بیشتر برای کشورهای جهان سوم ساخته شده است تا به عنوان یک خودروی ارزان قیمت شهری در آن کشور ها عرضه شود. خودروسازان راین، اکنون با عرضه مدل فیس لیفت این خودرو (ولا قبلا با نام راین V5 عرضه میشد) با گیربکس اتوماتیک، قصد دارد تا به رقابت با دیگر اتوماتیک های ارزان قیمت حاضر در بازار همانند جک جی4، برلیانس 320 و…. بپردازد. در بخش جلویی راین V5 شباهت هایی با نمونه هایی مانند محصولات فولکس واگن و تولیدات شرکت های کره ای مانند هیوندای در دهه ۲۰۰۰ میلادی و محصولات دارد.

خودروسازان کشورمان نیز برای اینکه از رقابت جا نمانند، به جای تولید خودرو، شروع به واردات و فروش خودروهای چینی کردند. راین خودرو نیز یکی از همین شرکت‌هاست که در دوره‌ای به فروش و مونتاژ خودروهای هیوندای می‌پرداخت و اکنون در مقابل چینی‌ها کمر خم کرده و خودروهای آنان را به فروش می‌رساند. یکی از محصولات جدید راین خودرو که البته قسمت‌هایی از آن در ایران تولید می‌شود، تولید FAW بوده که یکی از قدیمی‌ترین شرکت‌های چینی به شمار می‌رود. البته این ماشین در ایران به نام راین V5 (فاو ویتا V5) به فروش می‌رسد که شاید برای تاکید بر ساخت مقداری از خودرو در ایران، چنین کاری انجام شده است.

مشخصات خودروی راین Faw V5

پیشرانه ۱.۵ لیتری چهارسیلندر راین V5 با ۱۶ سوپاپ می‌تواند در ۶۰۰۰ دور در دقیقه، ۹۷ اسب‌بخار تولید کند. حداکثر گشتاور این موتور نیز ۱۳۵ نیوتون‌متر اعلام شده است که دسترسی به آن در دور ۴۴۰۰ میسر می‌شود. راین خودرو تاکید زیادی بر کم استهلاک و اقتصادی بودن این ماشین دارد و معتقد است با مصرف سوخت ۶.۱ لیتر در صد کیلومتر، می‌توان V5 را در دسته ماشین‌های کم‌مصرف قرار داد. مخزن سوخت نیز توانایی نگهداری از ۴۵لیتر بنزین را دارد.