معرفی خودرو رنو ساندرو

رنو ساندرو یک هاچبک کوچک و اقتصادی فرانسوی است که از سال 94 تاکنون توسط پارس خودرو تولید و عرضه می‌شود. ساندرو به دلیل ویژگی‌های فنی خوبی که دارد و به دلیل اینکه خودرو قابل اعتمادی است، مورد استقبال کاربران ایرانی قرار گرفته و فروش خوبی را تجربه می‌کند.

RENAULT SANDERO در بازار جهانی با نام داچیا ساندرو شناخته می‌شود که داچیا زیرشاخه رومانیایی رنو محسوب می‌شود و به نوعی ساندرو را باید محصول همکاری داچیا و رنو بدانیم. چندی قبل نسل جدید رنو ساندرو هم معرفی شد که البته مدلی که در ایران تولید می‌شود، همان نسل اول است که بر اساس پلتفرم تندر 90 یا داچیا لوگان ساخته شده. نسل دوم RENAULT SANDERO در طراحی ظاهری و داخلی تغییراتی را تجربه کرده و کمی از آن حالت خسته کننده بیرون آمده است. طراحی خارجی آن شباهت زیادی به نسل دو لوگان یا همان رنو سیمبل دارد.

RENAULT SANDERO از نظر قوای محرکه و ویژگی‌های فنی اشتراکات فراوانی با تندر 90 دارد و از همان موتور 1.6 لیتری 4 سیلندری بهره می‌برد که در تندر 90 مود استفاده قرار گرفته. این موتور می‌تواند 105 اسب بخار قدرت و 175 نیوتن متر گشتاور تولید کند که آن را به وسیله جعبه دنده 5 سرعته دستی و یا 4 سرعته خودکار به چرخ‌های جلو انتقال می‌دهد.

RENAULT SANDERO در بازار ایران رقبایی همچون برلیانس H320، پژو 207i اتوماتیک، دنا پلاس اتوماتیک، تندر پلاس اتوماتیک و ام وی ام 315 را در مقابل دارد که پژو 207i را باید جدی ترین رقیب آن بدانیم.