معرفی خودروی سابرینا هاچبک

هاچ‌بکی شبیه به بنز کلاس B نظر شما را در خیابان‌ها به سوی خود جلب کرده باشد و چندان دور از انتظار نیست که بسیاری آن را با بنز Bکلاس اشتباه بگیرند. نماینده جدید چینی‌ها در ایران، بایک سابرینا نام دارد که توسط شرکت دیار خودرو مونتاژ و عرضه میشود. . بایک سابرینا در دو مدل هاچ‌بک و صندوق‌دار عرضه میشود، که با توجه به فاصله زیاد سابرینا هاچ‌بک از سابرینا صندوق‌دار، در زمینه زیبایی، پیش‌بینی میشود مدل هاچ‌بک مقبولیت بیشتری در بازار ایران داشته باشد.

 بایک سابرینا که با کد E150 شناخته میشود، از نظر طراحی شباهتهای بسیار زیادی با نسل اول بنز کلاس B دارد. علت این شباهت را می‌توان در شاسی مشترک این خودرو با اسمارت ۴در جست و جو کرد. همچنین از این نکته غافل نباشیم که شرکت بایک محصولات خود را با همکاری شرکت‌هایی نظری بنز و هیوندای تولید می کند.

بررسی خودروی سابرینا هاچبک

شتاب سابرینا قابل قبول است و عملکرد جعبه دنده ۴ سرعته اتوماتیک مناسب و هماهنگ با موتور به نظر می‌رسد. البته رانندگی با این هاچ بک چینی نسبتا خالی از هیجان است. یکی دیگر از نقاط قوت سابرینا در بحث فنی و سواری، تعلیق و سواری بسیار نرم این خودرو است. در کابین سابرینا خبری از کوبش‌های رایج در هاچ‌بک های کوچک نیست و نرمی زیاد باعث شده تا کمی تکان عرضی داشته باشد.

علی‌رغم تعلیق بسیار نرم، سابرینا به لطف بهره گیری از شاسی مرسدس‌بنز، از هندلینگ قابل توجهی برخوردار است که از این نظر یک پله بالاتر از رقیبی هم‌چون ۲۰۶ قرار می گیرد. البته ترمزهای سابرینا در جلو دیسکی و در عقب از نوع کاسه‌ای هستند، که از نظر قدرت ترمز به پای ترمزهای قوی تندر و یا ۲۰۶ نمی رسند.