معرفی خودروی هیوندا سانتافه

هیوندا سانتافه 2018 یا 2019، نخستین بار در نمایشگاه خودرو نیویورک 2018 معرفی شد. که چهارمین نسل از این شاسی بلند محبوب و خوش استیل به شمار می‌رود. هیوندای سانتافه تغییرات زیادی را در مقایسه با نسل قبلی تجربه کرده و باید بگوییم یک خودرو کاملا جدید است. که وجه تمایز زیادی چه در طراحی خارجی، چه در کابین و چه در قوای محرکه با نسل سوم سانتافه دارد.

هیوندای سانتافه ابعادی 4.77 متر طول و 276.61 سانتی متر در فاصله محوری دارد. به این ترتیب فاصله محوری آن 6.61 سانتی متر و طول آن 70 سانتی متر افزایش پیدا کرده است. هیوندای در طراحی بدنه سانتافه جدید، از زبان طراحی جدید خود بهره گرفته که پیش از این در کراس اوور کامپکت کُنا مورد استفاده قرار گرفته بود.

بررسی خودروی هیوندا سانتافه

در نمای جلو سانتافه :

جلو پنجره بزرگ با اشکال منظم،

کاپوت برجسته به همراه خطوط فراوان،

و نیز چراغ‌های باریک جلو و مجموعه چراغ‌های موجود بر روی سپر جلب توجه می‌کنند.

خطوط برجسته در نمای جانبی بدنه هم به وضوح قابل مشاهده است.

که در ترکیب با رینگ‌های جدید، ظاهر جذابی برای سانتافه به وجود آورده‌اند.

چراغ‌های عقب کمی شبیه به چراغ‌های موجود در نسل قبل هستند اما این چراغ‌ها بر روی گلگیر عقب، حالتی ابرویی دارند.از ویژگی‌های مهم دیگر در طراحی عقب سانتافه می‌توانیم به دیفیوزر نقره‌ای رنگ به همراه اسپویلر متصل به سقف اشاره کنیم.

رانندگی سانتافه محکم است. پایداری و ثبات خودرو به شما اعتماد به نفس داده ولی برجستگی های جاده را نیز احساس می‌کنید که البته خیلی ناراحت کننده نیست. اگر به دنبال سواری راحت تر هستید می‌توانید از تایرهای پهن تر با رینگ های کوچک تر ۱۷ اینچی استفاده کنید که البته ما در این آزمایش از رینگ های ۱۹ اینچی استفاده کرده ایم. اما باید به این نکته نیز توجه کرد که با استفاده از تایرهای پهن میزان سروصدای ناشی از برخورد لاستیک با جاده و صد البته مصرف سوخت نیز بیشتر می‌شود.