معرفی خودرو سانگ یانگ اکتیون

سانگ یانگ اکتیون یک شاسی بلند کوچک است که از سال 2008 تاکنون بر روی خط تولید قرار دارد. البته این خودرو کره‌ای یک بار فیس لیفت شد و در مدل جدید وارد بازار شد که در مقاله جداگانه‌ای درباره آن صحبت کرده‌ایم.

اکتیون در سال 2010 راه به بازار ایران پیدا کرد و عرضه این مدل تا سال 2013 ادامه یافت. سانگ یانگ اکتیون به هیچ وجه خودرو موفقی در کشورمان نبود و نتوانست خود را به عنوان جایگزینی برای موسو معرفی کند. حتی اکتیون در دنیا هم خودرو موفقی نبود و علت این موضوع را باید بیشتر در چهره عجیب آن جست و جو کرد.

سانگ یانگ بیشتر موفقیت‌های خود در طول تاریخ را مدیون موسو و تیوولی است که بیشترین فروش را در میان تمامی محصولات تجربه کرده‌اند. در نمای جلو اکتیون چراغ‌ها و جلو پنجره‌اب را می‌بینیم که به هیچ وجه هماهنگی با بدنه ندارد. البته این عملکرد بد طراحان در نمای عقب هم دیده می‌شود و با شکل نامتقارنی روبه‌رو هستیم.

در داخل کابین اوضاع کمی بهتر است و با دیدن آن کمتر آزار می‌بینید. طراحی داخلی به سادگی صورت گرفته و موضوع قابل توجهی در کابین وجود ندارد. البته کیفیت سواری اکتیون خوب است و البته در مسیرهای آفرودی هم عملکرد خوبی از خود نشان می‌دهد.

موتور به کار رفته در سانگ یانگ اکتیون 2.3 لیتری و 4 سیلندر است و می‌تواند 148 اسب بخار قدرت و 214 نیوتن متر گشتاور تولید کند. این قدرت به وسیله جعبه دنده 6 سرعته اتوماتیک به هر چهار چرخ انتقال پیدا می‌کند و به همین دلیل اکتیون عملکرد خوبی در مسیرهای آفرودی دارد. البته باتوجه به وزن بالای اکتیون، این قدرت چندان کافی به نظر نمی‌رسد و نمی‌توان انتظار داشت خودرو سریعی باشد.

۴۶۵,۰۰۰ تومان
۸۴۰,۰۰۰ تومان
۹۲۱,۰۰۰ تومان
۹۷۵,۰۰۰ تومان
۱,۰۲۹,۰۰۰ تومان
۱,۰۶۰,۰۰۰ تومان
۱,۰۶۰,۰۰۰ تومان
۱,۱۶۲,۰۰۰ تومان
۱,۲۳۰,۰۰۰ تومان
۱,۲۹۸,۰۰۰ تومان