معرفی خودرو سانگ یانگ کوراندو

سانگ یانگ کوراندو یک شاسی بلند کوچک است که از سال 1969 تاکنون بر روی خط تولید قرار دارد. نسل اول کوراندو برداشت مستقیمی از جیپ CJ-7 بود و یک خودرو نظامی محسوب می‌شد. تولید این نسل تا مدت‌ها و سال 1996 ادامه پیدا کرد و در سال 1996 کوراندو وارد نسل دوم شد.

سانگ یانگ کوراندو 2007 بیشتر خودرویی مناسب آفرود است و جذابیت ظاهری چندانی ندارد. البته کره‌ای‌ها قصد داشتند تا با ارائه به‌روزرسانی‌هایی، یک خودرو جدید عرضه کنند اما کوراندو همچنان شبیه به خودروهای نظامی و آفرودی بود و البته عملکرد بسیار خوبی هم در آفرود داشت.

طراحی کابین کوراندو هم همانند بیرون خودرو، کاملا ساده و قدیمی است که البته باتوجه به زمان طراحی، ایرادی بر آن وارد نیست. داشبورد، فرمان و کنسول مرکزی به ساده‌ترین شکل صورت پذیرفته. کوراندو دو در دارد ولی دو ردیف صندلی ارائه می‌دهد.

سانگ یانگ کوراندو با دو موتور مختلف در ایران عرضه شد که یکی 2.3 لیتری و دیگری 3.2 لیتری است. موتور 2.3 لیتری 4 سیلندر توانایی تولید 150 اسب بخار قدرت و 209 نیوتن متر گشتاور را دارد. اما مدل قدرتمندتر که گزینه ایده‌آل‌تری هم برای آفرود است، به یک موتور 3.2 لیتری 6 سیلندر مجهز شده که 220 اسب بخار قدرت و 312 نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند. این قدرت نسبتا زیادی است و اگر راننده خوبی باشید، حتی در دشوارترین مسیرها شما را ناامید نخواهد کرد.