معرفی خودروی کیا سراتو کوپه

کیا سراتو کوپه یا کوپ، یک خودرو کامپکت اسپرت است. که از همان نسل اول، وارد سری محصولات سراتو شد. سراتو کوپ کمی بعد از مدل سدان، وارد بازار ایران شد و اتفاقا به خودرو محبوبی میان خریداران جوان تبدیل شد.

البته نسل اول سراتو در سال 2004 معرفی شد ولی در سال 2009، به عنوان اولین نسل از کیا فورته راه خود را به بازار پیدا کرد. سراتو در نسخه‌های سدان، کوپه و هاچبک عرضه می‌شود که مدل‌های سدان و کوپه در بازار کشورمان عرضه شدند. و در اینجا در مورد نسخه کوپه صحبت می‌کنیم.

سراتو کوپه از سال 2010 تا 2013 در ایران به فروش رسید، و پس از آن در نسل جدید وارد بازار کشورمان شد.

در طراحی کابین سراتو کوپ و سدان تفاوت زیادی دیده نمی‌شود و طراحی داشبورد و فرمان شباهت زیادی به هم دارند. تفاوت میان این دو در بخش جلو، بیشتر در پنل درهاست و محل قرارگیری کلیدهای کنترلی در پنل درها، متفاوت است. صندلی‌های عقب در سراتو کوپ باوجود اینکه ابعاد چندان بزرگی ندارند، اما تقریبا راحت هستند. در بعضی مدل‌ها کابین تریم دو رنگ دارد و سعی شده تا نمای اسپرت بیشتری داشته باشد.

نکات مثبت Kia Cerato koup

ظاهر جذاب کوپه سراتو ، کابین جادار خصوصاً در ردیف عقب ، تسلط خوب بر محیط اطراف ، قیمت منطقی ، تعداد زیاد ، تجهیزات استاندارد ، هندلینگ و فرمان پذیری مناسب

نکات منفی Kia Cerato koup

طراحی داخلی ساده و کسل کننده ، افت شتابگیری در دورهای بالا

ایمنی Kia Cerato koup

اولین کوپه ساخته شده توسط کیا ، سراتو کوچ است که با ظاهری جوان پسند و قیمتی رقابتی مشتریان خود را هر چه سریع تر پیدا کرد . ارزان ترین کوپه ی بازار داخلی از موسسه ANCAP 4 ستاره ایمنی دریافت کرده است.