معرفی خودروی سمند سریر

سمند سریر

سمند؛خودروملی ایران یکی از پرطرفدارانترین و پرفروشترین محصولات شرکت ایران  خودرو است. به همین دلیل حساسیت و اهمیت بسیاری برای سمند و دارندگان و مشتریان بالقوه آن قایل است. از زمان عرضه سمند به بازار در سال 1381- ایران خودرو تلاش های زیادی برای بهبود و ارتقاء این خودرو محبوب انجام داده است.

که نتیجه آنها تاکنون سریر- SAMAND ال ایکس- SAMAND  ای ال- و SAMAND ال ایکس 85 بوده است. سریر می‌تواند به تنهایی کاندیدای خاص‌ترین خودروی تولیدشده در ایران باشد. اولین لیموزین صنعت خودروسازی و البته رکورددار کوتاه‌ترین عمر در بین تمام مدل‌ها. سریر ویرایش تشریفاتی سمندی بود که دو سال بعد از آن یعنی در 1383 راهی بازار شد.

این خودرو که فاصله محوری آن حدود 30 سانتی‌متر افزایش پیدا کرده با قصد تولید خودروی لوکس در پلت‌فرم LWB، تجربه‌ای تلخ را ثبت کرد. اگرچه آپشن‌های موجود در سریر حتی تا امروز نیز روی خودروهای داخلی دیده نمی‌شود ولی بازار ایران نتوانست میزبان خوبی برای این لیموزین ملی باشد.

آپشن‌هایی مانند:

سیستم صوتی تصویری با دی‌وی‌دی پلیر،

2 نمایشگر پشت صندلی‌ها،

صندلی‌های چرم و یخچال.

سریر از نظر فنی تفاوتی با سمند نداشت و‌ درست به همین خاطر نیز مشکلات متعددی را در زمینه کیفیت سواری و فرمان‌پذیری متحمل شد. از آنجایی که تیراژ تولید سریر بسیار محدود و کنترل‌ شده بود، اکنون در بازار خرید و فروش آزاد مدل‌های دست‌دوم به‌سختی می‌توان آن را پیدا کرد. ‌