معرفی خودروی سمند

سمند یکی از سدان‌های محبوب و پروفروش شرکت ایران خودرو است. که اولین بار به عنوان خودرو ملی بر روی خط تولید شرکت ایران خودرو قرار گرفت. از اولین نمونه خودرو سمند که در سال 1381 به بازار کشورمان عرضه شد. تاکنون، آبی پوشان جاده مخصوص نسخه‌های مختلفی از این سدان خانوادگی را روانه بازار کشورمان کرده‌اند.

SAMAND LX  مجهز به پیشرانه EF7 یکی از اعضای خانواده بزرگ SAMAND است که در سال 1389 به جمع محصولات شرکت ایران خودرو پیوست. سمند LX EF7 علاوه بر تفاوت‌های فنی در مقایسه با سمند معمولی، از آپشن‌های بیشتری نیز برخوردار است. و طی چند سال گذشته توانسته آمار فروش بسیار خوبی را از خود به جای بگذارد.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید ایران خودرو توانسته این خودرو را به کشورهایی همچون ارمنستان، سوریه، آذربایجان و بلاروس نیز صادر نماید. سمند نیز مانند سایر خودروهای وطنی، طراحی ساده‌ و بی آلایشی دارد و مشخص است که مدیران ایران خودرو برای طراحی چنین خودرویی زیاد به زحمت نیفتاده‌اند. ایران خودرو ادعا می‌کند که سمند یک خودرو ملی است،

اما شواهد و قراعن حکایت از آن دارند که انگلیسی‌ها، فرانسوی‌ها و کره‌ای‌ها نیز در ساخت این خودرو مشارکت داشته‌اند. اگر بخواهیم طراحی SAMAND  را با استانداردهای فعلی طراحی خودرو مطابقت دهیم، مطمئنا این اسب پیر ایران خودرو نمی‌تواند نمره قابل قبولی دریافت کند. طراحی کابین  SAMAND LX نیز دسته کمی از طراحی بیرون آن ندارد و بسیار ساده به نظر می‌رسد.

در این میان استفاده از برخی قطعات پلاستیکی طرح چوب باعث شده تا کمی از سادگی این فضا کاسته شود. SAMAND LX با پیشرانه‌ای موسوم به EF7 روانه بازار کشورمان شده است.