معرفی خودروی سول کیا

کیا سول ، اولین محصول کمپانی کیا در کلاس کراس اوورهای کوچک است که از همان ابتدای ورود به بازارهای جهانی، با استقبال خوب مشتریان مواجه شد. بدنه این خودرو کاملا جعبه ‏ای‏ شکل بوده و تنها فرم چراغ‏ ها و خطوط طراحی هستند، که سادگی و یکنواختی ظاهر آن را از بین برده‏ اند. از مزایای مدل سول می‏ توان به فضای نسبتا جادار و البته کاربردی کابین، محفظه بار و همچنین ایمنی قابل توجه آن اشاره کرد، ضمن اینکه از یک پیشرانه کم مصرف و اقتصادی بهره می‏ گیرد. کیفیت ادوات داخلی این مدل نیز نسبتا خوب و رضایت بخش است.

بررسی خودروی Kia soul

Kia soul در ابتدای ورودش به بازار خودروی ایران، با ظاهرعجیب وغریب و قیمت غیر رقابتی نتوانست به فروش خوبی دست یابد و تنها چندین دستگاه از این ماشین عجیب به فروش رسید ولی حالا شما می توانید نمونه های کارکرده کیا سول 2013 را با قیمتی درحدود 95 میلیون خریداری کنید . این مطلب را هم باید در نظر داشته باشید که بازار خرید و فروش کیا سول بسیار ضعیف است و مشتری اول و آخرش خودتان هستید .

نکات مثبت Kia soul
فضای جادار کابین و محفظه بار ، کیفیت خوب مواد استفاده شده در کابین ، طراحی جذاب ولی عجیب بدنه ، طراحی خوب کنسول جلو و تودوزی

نکات منفی Kia soul
صدای زیاد موتور خودرو ، عملکرد نامناسب گیربکس اتوماتیک سول ، سواری خشن و کوبش دار ، هندلینگ نسبتاً ضعیف

ایمنی Kia soul
” سول ” که نخستین کراس اوور کوچک کیا می باشد از ظاهری مکعبی شکل بهره می برد که آن را بسیار ساده و یکنواخت کرده است. ” سول ” از موسسات ایمنی EURONCAP و NHTSA 5 ستاره ایمنی دریافت کرده است تا در زمینه ایمنی حرفی برای گفتن باقی نماند.