معرفی خودروی کامیونت فوتون

كاميونت فوتون جزء سري جديد محصولات گروه خودروسازي سايپا در شركت سايپا ديزل می باشد كه با در نظر گرفتن امكانات جديد، همچون سيستم GPS سعي در بالا بردن سيستم سطح رضايت مشتري را دارد كه به آن نيز دست يافته است .

فوتون یک شرکت معتبر از برترین تولید کنندگان خودروهای کار و تجاری است و تنها خودروی سواری آن چند وانت و یک SUV می باشد.این شرکت در سال 1996 با هدف تولید خودروهای کار و تجاری سبک و سنگین ، اتوبوس و مینی بوس و ادوات کشاورزی تاسیس شد.

کمپانی فوتون برای تامین پیشرانه های خود با بستن یک قرارداد جهت همکاری با کمپانی کومنز که یکی از معروفترین سازندگان پیشرانه های دیزل در دنیاست ، تولید پیشرانه های دیزلی را در برنامه خود قرار داد.همچنین این کمپانی که یکی از موفق ترین کمپانی های خودروهای سنگین در چین به شمار می رود، در سال 2009 در پی اقدام شراکت ولوو و دانگ فنگ ، با کمپانی دایملر جهت تولید کامیون های سبک و سنگین یک قرار داد همکاری امضا کرد.

بیشتر بدانیم

شرکت فوتون در راستای افزایش فروش خود اقدام به تاسیس دفتر در مسکو، روسیه و هند کرد و برای حضور در زمینه خودرو‌های تجاری سبک در منطقه آمریکای لاتین، در کنار بخش تولیدی اتوبوس در برزیل، در آینده دست به تاسیس کارخانه تولیدی خود خواهد زد. كاميون فوتون دارای موتوری با قدرت بيش از 108 اسب بخار است و توانايی پاس كردن استاندارد يورو 2 را نيز دارد و از طرفی مصرف سوخت آن نيز 13 ليتر در 100 كيلومتر است.

مشخصات باتری مناسب خودرو کامیونت فوتون
ولتاژ باتری : 24 ولت
آمپراژ باتری : 90 آمپر ساعت
نوع باتری : باتری سیلد ( اتمی ) – باتری اسیدی ( آبدار )
برند معتبر ایرانی : باتری واریان ، باتری نیو آرمو ، باتری اوربیتال وان ، باتری سوزوکی ، باتری اتمی