معرفی خودرو فولکس بیتل کروکی

فولکس بیتل کروکی -یکی از قدیمی‌ترین و نوستالژیک‌ترین خودروهای جهان است. سال‌ها بعد از تولید نمونه‌ی قدیمی این خودرو و استقبال از آن، کمپانی فولکس نمونه‌ جدید بیتل را با الهام از طراحی ظاهری مدل قدیمی و مدرن کردن شکل آن به بازار عرضه کرد. فروش بالا و تقاضای زیاد مردم نشان‌دهنده موفقیت گروه خودروسازی فولکس در طراحی و تولید این خودرو بوده است. شرکت فولکس‌واگن در سال ۲۰۱۳ مدل کروک فولکس‌واگن را به بازار خودروهای اسپرت عرضه کرد که با توجه به امکانات خاص و طراحی زیبای آن، توانست جایگاه خود را در میان طرف‌داران این کلاس خودرو پیدا کند.

بررسی خودرو فولکس بیتل کروکی

این خودرو با موتوری ۴ سیلندر و حجم ۱۹۸۴ سی‌سی توان تولید قدرت ۲۰۰ اسب بخار در ۵۱۰۰ دور در دقیقه را دارد. فولکس بیتل با مصرف سوخت ۸.۸ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر درون شهر و ۵.۴ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر جاده‌ای، می‌تواند از نظر سوخت خودرویی مناسب باشد. البته ذکر این نکته هم ضروری است که خودروهای کروک به‌دلیل وزن بیش‌تر که به‌خاطر وجود سقف متحرک آن‌هاست، مصرف سوخت بیش‌تری نسبت به خودروهای غیر کروک دارند

فولکس واگن بیتل جدید به‌اندازه جد بزرگش نتوانست اقبال عمومی در کشور ما داشته باشد. ممنوعیت ورود خودروهای لوکس و عوارض گمرکی بالا باعث شد که نمونه‌های مختلف این خودرو در کشور ما دیده نشود. از طرف دیگر، قیمت بالای فولکس بیتل کروک و نبودن نمایندگی رسمی و خدمات پس از فروش مطمئن هم یکی از نقاط ضعف فولکس بیتل در طول این سال‌ها بوده است که باعث کم‌رونق شدن خرید و فروش آن حتی در بازار خودروهای دست‌دوم بوده است. در کنار این‌ها در بازار خودروی ایران استقبال از خودروهای کلاس سدان و شاسی‌بلند بسیار بیش‌تر از خودروهای کروک و کوپه بوده است. در مجموع این دلایل در کنار مسائل مربوط به تحریم، باعث شده است که شاهد حضور بسیاری از خودروهای زیبای دنیا در کشورمان نباشیم.