معرفی خودرو فولکس واگن گل

یک خودرو ساب‌کامپکت است که از سال 1980 تاکنون بر روی خط تولید قرار دارد و در حال حاضر هم در سومین نسل خود به فروش می‌رسد. گل محصولی از فولکس واگن برزیل است که یکی از زیرمجموعه‌های فولکس واگن آلمان به شمار می‌رود.

فولکس واگن گل از سال 1384 وارد بازار کشورمان شد و کرمان موتور وظیفه تولید آن را بر عهده داشت. گل به سرعت تبدیل به یک خودرو محبوب در میان جوانان شد و موفق شد فروش نسبتا بالایی را تجربه کند. تولید گل در ایران تا سال 1388 ادامه پیدا کرد.

یکی از مهم‌ترین نقاط قوت گل طراحی ظاهری جذاب در کنار ویژگی‌های فنی مطلوب بود و در آن زمان هم خودروهای کمی در این کلاس در اختیار جوانان قرار داشت. البته رقیب اصلی آن پژو 206 بود که پیش از ورود گل جا پای خود را محکم کرده بود و هنوز هم بر روی خط تولید قرار دارد.

طراحی کابین گل ساده است و متریال به کار رفته در کابین هم بیشتر از جنس پلاستیک است و روکش صندلی‌ها از جنس پارچه ساخته شده. گل آپشن خاصی هم در اختیار شما قرار نمی‌دهد و اصولا از نظر تجهیزات حرف خاصی برای گفتن ندارد. کیفیت سورای گل خوب است و بدون شک جوانان از رانندگی با آن لذت می‌برند.

فولکس واگن گل به یک موتور 1.8 لیتری 4 سیلندر مجهز شده که می‌تواند 100 اسب بخار قدرت و 152 نیوتن متر گشتاور تولید کند. برای انتقال این قدرت هم یک جعبه دنده 5 سرعته دستی در نظر گرفته شده است. از آنجا که گل ورن نسبتا پایینی دارد، از نظر فنی عملکرد مطلوبی دارد و می‌تواند گزینه مناسبی برای لذت بردن از رانندگی باشد.