معرفی خودرو تویوتا لندکروز VXR

تویوتا لندکروز VXR از سری خودروهای دو دیفرانسیل و مجهز به سیستم چهار چرخ متحرک است که توسط شرکت ژاپنی تویوتا تولید می‌شود. واردات و عرضه تویوتا لندکروز در ایران قدمت طولانی دارد اما اولین بار در سال 2007 بود که تویوتا لندکروز به صورت عمده و سیستماتیک به بازار ایران عرضه شد.

تویوتا لندکروزر را می‌توان یکی از بهترین خودروهای این شرکت دانست؛ توانایی‌های خوب آفرود، دوام تحسین برانگیز و مشخصات فنی قابل توجه و امکانات رفاهی متعدد باعث شده‌اند تا نام لندکروزر در گوشه و کنار جهان به‌عنوان یک شاسی‌بلند تمام عیار مطرح باشد. نسل پنجم تویوتا لندکروزر (J200) در مدل 2008 به کشورمان راه یافت. نسخه‌های 6 سیلندر آن تیپ GXR و نسخه‌های 8 سیلندرش تیپ VXR بودند. مهم‌ترین و خاص‌ترین تجهیزات این غول ژاپنی تنها در نسخه 8 سیلندرش وجود داشت؛ کمکی حرکت در شیب، کنترل کشش و پایداری، تعلیق KDSS، کرال کنترل و ایربگ‌های زانویی ازجمله برتری‌های مهم VXR در مقایسه با GXR است.

طراحی خودرو تویوتا لندکروز VXR

طراحی تویوتا لندکروزر عضلانی؛ قدرتمند و کمی قدیمی به نظر می رسد. در نمای جلوی این خودرو جلوی پنجره ای نسبتا بزرگ با قاب و نوارهای افقی کرومی قرار گرفته که وظیفه هوا رسانی به موتور را ایفا می کند وچهره ای قدرتمند و پرجذبه به تویوتا بخشیده است. شاید فکر کنید طراحی داخلی لندکروز کمی قدیمی و خسته کننده است اما باتوجه به زمان طراحی نمی‌توان آن را بد دانست. البته تویوتا در مدل‌های جدید، کمی طراحی داخلی لندکروز را بهبود بخشیده و به روز کرده است. لندکروزر بدون شک ظاهر جذابی دارد و در کنار تمام ویژگی‌های ظاهری، عملکرد بی نظیری در مسیرهای آفرود از خود نشان می‌دهد.