معرفی خودرو لوتوس الیزه S

لوتوس شرکتی بریتانیایی است که فعالیت آن ساخت خودرو های اسپرت و مسابقه ای است که در سال 1952 تاسیس شد و در پی ورشکستی گه گریبانش را گرفت به شرکت پروتون واگذار شد.

یکی از خودرو های این برند که توسط ایلیا موتور در ایران عرضه می شود لوتوس الیزه S می باشد. طراحی متفاوت این خودرو نگاه هر بیننده ای را جذب می کند؛ لوتوس الیزه اس دو سرنشینه میباشد و طراحی آن به صورت کانورتیبل است که سقف آن به صورت دستی باز و بسته می شود. شاید با ورود به کابین الیزه اس برایتان معمولی به نظر آید چرا که هدف از ساخت این خودرو دستیابی به سرعته بالا بوده !

یکی از رقبای این خودرو در ایران آلفارومئو 4C میباشد اما LOTES ELISE S از نظر آپشن در سطح پایین تری از رقیب خود است.

لوتوس الیزه S دارای موتور 4 سیلندر و مجهز به سوپر شارژر می باشد که 217 اسب بخار نیرو تولید می کند و از طریق گیربکس 6 سرعته دستی به چرخ های عقب منتقل می شود. با این خودروی اسپرت سبک و سایز کوچک می توانید در عرض 4.2 ثانیه 0 تا 100 را طی کنید و به حداکثر سرعت 234 کیلومتر در ساعت برسید.

اگر خواهان لذت رانندگی با سرعت با خودرویی اسپرت هستید بد نیست به لوتوس الیزه S هم نگاهی بیاندازید اما متأسفانه شرایط نگهداری این گونه خودرو ها در ایران مساعد نیست و بازار خرید و فروش آن نه تنها در ایران بلکه در تمام دنیا نیز محدود است.