معرفی خودرو لکسوس ES250

لکسوس ES250 یک سدان نیمه لوکس ژاپنی است که نسل اول آن در سال 1989 معرفی و عرضه شد و تاکنون 7 نسل از آن معرفی شده است. هفتمین و آخرین نسل از ES در سال 2018 در نمایشگاه خودرو پکن در معرض دید عموم قرار گرفت که با حفظ اصول طراحی کلی لکسوس، تبدیل به یک محصول تمام عیار شده است.

البته ما در مورد نسل ششم لکسوس ES صحبت می‌کنیم که در سال 2012 معرفی شد و در سال 2015 تحت یک فیس لیفت قرار گرفت. این نسل از لکسوس ES در هر دو نسخه توسط ایرتویا وارد بازار ایران شد و اتفاقا مورد استقبال مشتریان ایرانی قرار گرفت. می‌توانیم طراحی جذاب و کابین راحت و لوکس و در عین حال نبود رقیب قدرتمند را از دلایل این موفقیت نسبی بدانیم. البته لکسوس ES در ایران یک خودرو لوکس محسوب می‌شود و در دسترس اکثریت قرار ندارد.

بررسی خودرو لکسوس ES250

لکسوس ES در طراحی بدنه کاملا پیرو زبان طراحی خاص کمپانی ژاپنی است به ویژه در نمای جلو که جلو پنجره لکسوس دیده می‌شود. این جلو پنجره را می‌توان امضای طراحان لکسوس دانست که در تمامی محصولات به چشم می‌خورد. در دو مدل 2012 و 2015 که فیس لیفت شد، تفاوت‌هایی در ظاهر دیده می‌شود که بیشتر آنها در چراغ‌های جلو و عقب و سپرها بوده و لکسوس ES را کمی خشن‌تر و جذاب‌تر کرده است.

لکسوس ES در کلاس‌های جهانی با موتورهای مختلفی عرضه می‌شود که مدل عرضه شده در ایران به دلیل قانون منع واردات خودرو با حجم موتور بالاتر از 2500 سی سی، از یک موتور 2.5 لیتری 4 سیلندر بهره می‌برد که قادر است 184 اسب بخار قدرت و 235 نیوتن متر گشتاور تولید کند که آن را به وسیله جعبه دنده 6 سرعته اتوماتیک به چرخ‌های جلو انتقال پیدا می‌کند. به این ترتیب لکسوس ES250 برای دستیابی به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت پس از حرکت از حالت سکون به زمانی حدود 10 ثانیه نیاز دارد که رقم قابل توجهی برای یک لکسوس نیست و نمی‌توان آن را خودرو سریعی دانست.