معرفی خودرو لکسوس RX350

لکسوس RX350 یک شاسی بلند سایز متوسط لوکس است که نسل اول آن در سال 1998 معرفی شد و در حال حاضر در چهارمین نسل خود به تولید می‌رسد. نسل دوم RX در سال 2008 وارد بازار ایران شد و در پی موفقیت آن، ایرتویا تصمیم به عرضه نسل سوم لکسوس RX گرفت که از نظر ظاهری متحول شده و بسیار جذاب‌تر است.

بررسی خودرو لکسوس RX350

لکسوس RX در بازارهای جهانی با موتورهای مختلفی عرضه می‌شود اما مدلی که توسط ایرتویا برای بازار ایران در نظر گرفته شد، نسخه آر ایکس 350 بود که از یک موتور 3.5 لیتری 6 سیلندر بهره می‌برد. قدرت این موتور به 275 اسب بخار و گشتاور آن به 348 نیوتن متر می‌رسد که این قدرت به وسیله یک جعبه دنده 6 سرعته خودکار به هر چهار چرخ انتقال پیدا می‌کند. به این ترتیب لکسوس RX350 برای رسیدن به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت پس از حرکت از حالت سکون به زمانی معادل 7.5 ثانیه نیاز دارد. مصرف بنزین در این مدل به بیش از 10 لیتر به ازای هر 100 کیلومتر به صورت ترکیبی می‌رسد اما با توجه به وزن نزدیک به 2 تُن آن، این اعداد و ارقام امیدوارکننده هستند.

لکسوس آر ایکس 350 از نظر آپشن‌های رفاهی و تجهیزات رفاهی عملکرد مطلوبی دارد که از جمله آنها می‌توانیم به 12 کیسه هوا، سیستم‌های ترمز و پایداری ABS, EBD, TRC, VSC, HAC، نمایشگر 7 اینچی و سیستم صوتی مارک لونیسون مجهز به 19 بلندگو، صندلی‌های جلو برقی با حافظه و مجهز به گرمکن و سردکن، آینه وسط الکتروکرومیک، سنسور پاک جلو و عقب، دوربین دید عقب و کروز کنترل اشاره کنیم.