معرفی خودرو مازراتی کواتروپورته

مازراتی کواتروپورته یک سدان فول سایز ایتالیایی است که در سال 1963 پا به عرصه وجود نهاد و در حال حاضر در ششمین نسل خود به تولید می‌رسد. کواتروپورته در سال 2003 وارد نسل پنجم شد و جدیدترین نسل آن هم در سال 2013 به معرض دید عموم درآمد.

کواتروپورته در سال 2011 وارد بازار کشورمان شد و عرضه نسل پنجم آن تا سال 2013 ادامه پیدا کرد.
مازراتی کواتروپورته در سه تیپ مختلف در بازار کشورمان عرضه شد که شامل مدل معمولی، S و GTS می‌شوند. این مدل‌ها تفاوت‌هایی از نظر فنی و آپشن‌ها میان اینها وجود دارد. فول‌ترین مدل GTS است که تجهیزات رفاهی چون ورود و استارت بدون کلید، تهویه مطبوع اتوماتیک 4 گانه با سنسور کیفیت هوا و رطوبت، سیستم صوتی BOSE، تنظیم برقی صندلی راننده در 14 جهت مجهز به گرمکن، سردکن، ماساژور و حافظه، سانروف، چراغ‌های جلو زنون اتوماتیک، چراغ شور و چرخش چراغ‌ها در پیچ، سنسور پارک، سنسور باران، کروز کنترل هوشمند، پرده برقی و بسیاری موارد دیگر را در اختیار شما قرار می‌دهند.

تفاوت فنی در مدل‌های مختلف کواتروپورته به این شکل است که مدل فنی به یک موتور 4.2 لیتری 8 سیلندر مجهز شده و قادر است 400 اسب بخار قدرت و 450 نیوتن متر گشتاور تولید کند. اما موتور به کار رفته در مدل‌های S و GTS حجمی معادل 4.7 لیتر دارد و می‌تواند 440 اسب بخار قدرت و 490 نیوتن متر گشتاور تولید کند. به این ترتیب کواتروپورته یکی از سریع‎‌ترین خودروهای موجود در کشور است. نکته جذاب در مورد آن، صدای بی نظیری اگزوز است که یکی از بهترین‌ها به شمار می‌رود.