معرفی خودروی مرسدس C63

مرسدس C63 -پیشرانه و مشخصات فنی نسل جدید مرسدس بنز C63 AMG کاملا متفاوت از نسل فعلی آن خواهد بود. این پیشرانه همان نسخه چهار سیلندر تقویت شده استفاده شده در مرسدس A45 S است. که با همکاری تکنولوژی هیبرید قادر به تولید ۴۱۶ اسب‌بخار قدرت بوده؛ و آن را از طریق سیستم چهارچرخ متحرک‌ (AWD) به چرخ‌های خودرو می‌رساند.

نسل جدید C63 AMG عضویت خود در باشگاه ۸ سیلندر‌ها را رها خواهد کرد و تبدیل به یک چهارسیلندر هیبرید خواهد شد. بله درست متوجه‌شدید، این خبر کاملا جدید نیست و تنها تصدیقات بیشتری را به آنچه پیش‌تر سه بار زمزمه شده بود اضافه می‌کند. در آوریل ۲۰۱۸، مدیرعامل شرکت مرسدس – AMG اعلام کرده بود که آفالترباخ نسل بعدی این سدان پرفروش را هیبرید و چهارچرخ متحرک تولید خواهد کرد. او درباره این موتور می‌گوید که ما باید خلاق باشیم و من به دقت عملکرد آن را بررسی خواهم کرد و این دقیقا به تعداد سیلندرهای آن بستگی ندارد.

بررسی خودروی مرسدس C63

کلاس C جدید به قدری خوب شده که به مانند قهرمان سگمنت خود یعنی بی ام و M3 عمل می‌کند. و نشان می‌دهد که یک سدان اسپرت و کوپه چطور باید ساخته شود. بخشی از اعتبار برجسته این خودرو بابت وقار و صدای زیبایی است که موتور V8 چهار لیتری تویین توربو آن ایجاد می‌کند. موتور ۸ سیلندر خورجینی M177 AMG در مدل پایه توان تولید ۴۶۹ اسب بخار و ۴۳۶ نیوتون متر گشتاور و در تریم S نیز توان تولید ۵۰۳ اسب بخار قدرت و ۵۱۶ نیتون متر گشتاور را داراست.