معرفی خودرو مزدا 3

مزدا 3 یک خودرو کامپکت ژاپنی است که نسل اول آن در سال 2003 معرفی و به بازار عرضه شد و در حال حاضر در سومین نسل خود به تولید می‌رسد. آخرین نسل MAZDA 3 در سال 2013 معرفی شد و از 2014 هم راه خود را به بازارهای جهانی پیدا کرد. این نسل به بازار کشورمان راه پیدا نکرد و علی‌رغم موفقیت احتمالی، بهمن موتور هنوز تصمیم به وارد کردن و یا تولید آن نگرفته است.

ما در اینجا در مورد نسل دوم MAZDA 3 صحبت می‌کنیم که از سال 2009 معرفی و عرضه شد و گروه بهمن از سال 1389 تولید آن را در ایران آغاز کرد. مزدا 3 جدید با استقبال بی نظیری روبه‌رو شد و اکنون هم چندین سال از تولید آن می‌گذرد و حتی نسل جدید وارد نشده، فروش بالایی را تجربه می‌کند.

بیشتر بدانیم

نسل اول مزدا 3 در سال 2003 معرفی شد تا جایگزین مزدا 323 باشد. البته MAZDA 3 یک خودرو کاملا جدید بود و هیچ شباهتی به 323 نداشت. مزدا زبان طراحی جدیدی را برای محصول محبوب خود انتخاب کرد و اتفاقا عملکرد خوبی هم از خود نشان داد. در نسل دوم، مزدا سعی کرد تا کلیت طراحی خودرو را حفظ کند و بیشتر یک به‌ روزرسانی اما کلی را برای آن اعمال کرد. چراغ‌ها به کلی تغییر کردند و نمای جلو خودرو با وجود جلو پنجره بزرگ‌تر، شکل بهتری پیدا کرده است.

البته این روند در تولید نسل سوم ادامه پیدا نکرد و مزدا زبان طراحی جدید خود را برای ساخت نسل سوم MAZDA 3 به کار برد. MAZDA 3 در تمامی نسل‌ها طراحی جوان پسندی داشته و در کشور ما هم کاملا مورد توجه خریداران جوان قرار گرفته است. مزدا 3 جدید در ایران همچنان بر روی خط تولید قرار دارد و باوجود اینکه چند سال از توقف تولید آن در بازارهای جهانی می‌گذرد، در ایران همچنان به عنوان یک خودرو پرفروش شناخته می‌شود. البته MAZDA 3 در دو مدل سدان و هاچبک تولید می‌شود.