معرفی خودرو نیسان قشقایی

نیسان قشقایی یک کراس اوور کامپکت است که نخستین بار در سال 2006 به معرض دید عموم درآورد و وارد بازار جهانی شد. NISSAN Qashqai در همان نسل اول، موفقیت‌های فراوانی را برای کمپانی ژاپنی به ارمغان آورد به طوری که به یکی از پرفروش‌ترین خودروهای کلاس خود تبدیل شد.

NISSAN Qashqai در سال 2009 توسط پارس خودرو در کشورمان عرضه شد که می‌توان آن را یک پروژه کاملا شکست خورده تلقی کرد. ایرانیان به هیچ وجه از قشقایی استقبال نکردند و به نوعی می‌توان گفت قدر این گوهر ارزشمند را ندانستند. برخی معتقدند علت فروش ضعیف قشقایی، دقیقا همین نامی بود که نیسان انتخاب کرده چراکه ایرانی‌ها به نام و ظواهر خودرو خود اهمیت بیشتری می‌دهند تا کیفیت.

البته اینکه قشقایی یکی از نخستین خودروهای حاضر در این کلاس هم بود بی تاثیر نبود به طوری که می‌بینیم امروز خودروهایی چون سانگ یانگ تیوولی و پژو 2008 طرفداران زیادی دارند.

بررسی خودرو نیسان قشقایی

طراحی کابین NISSAN Qashqai اسپرت و البته کمی ساده به نظر می‌رسد. نیسان از زبان طراحی مخصوص خود در آن زمان برای طراحی کابین قشقایی کمک گرفته و این اتفاق به خوبی در کلیدها و فرمان قابل مشاهده است. نیسان قشقایی کیفیت سواری بالایی دارد و یکی از بهترین‌ها در بین خودروهای رقیب است.

نیسان قشقایی آپشن‌ها و تجهیزات رفاهی چون 6 عدد کیسه هوا، ورود و استارت بدون کلید، تهویه مطبوع اتوماتیک دوگانه برای جلو و عقب، سیستم صوتی مجهز به توییتر و ساب ووفر، تنظیم برقی صندلی به همراه گرمکن و حافظه یکپارچه، چراغ‌های جلو زنون اتوماتیک، سیستم شست و شوی چراغ‌های جلو، سانروف، کروز کنترل و سنسور پارک عقب را در اختیار شما قرار می‌دهد.

موتور به کار رفته در NISSAN Qashqai حجمی معادل 2.0 لیتر و 4 سیلندر دارد و می‌تواند 140 اسب بخار قدرت و 196 نیوتن متر گشتاور تولید کند که این قدرت به وسیله جعبه دنده اتوماتیک CVT به هر چهار چرخ انتقال پیدا می‌کند. باتوجه به وزن تقریبا 1.5 تُنی، قشقایی خودرو چندان سریعی نیست و از این جهت توانایی رقابت با برخی هم کلاس‌های خود را ندارد.

۴۸۳,۰۰۰ تومان
۵۲۷,۰۰۰ تومان
۸۴۰,۰۰۰ تومان
۹۷۵,۰۰۰ تومان
۱,۰۲۹,۰۰۰ تومان
۱,۰۶۰,۰۰۰ تومان