معرفی خودرو هاوال H2 گریت وال

هاوال H2 گریت وال از پر طرفدار ترین و بهترین شاسی بلند های چینی حاصل زحمات مهندسان کارخانه هاوال میباشد که زیر مجموعه کمپانی عظیم گریت وال است و هاوال H2 محصول سال 2014 کمپانی هاوال است که از بدو ورودش به بازار چین و کشور های دیگر مانند استرالیا فروش عالی را تجربه کرده است .

در بازار های جهانی هاوال H2 را با ماشین های مطرحی چون مزدا CX3 مقایسه میکنند که این موضوع کیفیت خوب هاوال H2 را اثبات می کند و حتی در بعضی مواقع میزان فروش هاوال H2 از مطرح ترین رقبای خودش هم فراتر رفته است و با اتکاء به این موضوع هاوال H2 روز به روز مشتریان بیشتری را به سمت خودش جذب کرده است .

بررسی خودرو هاوال H2 گریت وال

هاوال H2 که بهمن موتور قصد مونتاژ آن را دارد نمونه فول آپشن آن بوده که از یک موتور 1.5 لیتری توربو شارژر که توان تولید 148 اسب بخار در 5600 دور بر دقیقه و گشتاور 210 نیوتن متر در 2200 -4500 دور بر دقیقه، را دارا می باشد بهره گرفته که قدرت آن توسط یک گیربکس اتوماتیک با قابلیت دستی تیپترونیک به چرخهای جلو می شود. البته نمونه دو دیفرانسیال آن نیز از سوی هاوال تولید شده ولی بدلیل بهره گیری از گیربکس دستی فعلا در برنامه تولید بهمن موتور قرار ندارد.

طبق کد اعلامی از سوی هاوال بنظر میرسد موتور این مدل از سری موتورهای سری4G15 میتسوبیشی بوده که به همراه توربو شارژر صفر تا 100 حدود 13 ثانیه را برای این مدل به ارمغان می آورد.. علت کندی شتاب اولیه H2 می تواند یکی لگ اولیه توربو شارژ در بوست کردن موتور جهت تولید گشتاور بالا و دوم وزن نسبتا بالای خودرهای هاوال بدلیل استحکام خوب بدنه دانست.