معرفی خودرو هاوال H9 گریت وال

شرکت بهمن موتور به عنوان نماینده هاوال در ایران، خودرو هاوال H9 گریت وال را در بازار ایران عرضه می‌کند. هاوال H۹ مثل مدل‌های H۲ وH۶، حضور موفقی در بازار استرالیا داشته و آزمون‌های کیفیت این کشور را با موفقیت پشت‌سر گذاشته است. این خودرو همچنان با نسل اولش و طراحی ۲۰۱۴ عرضه می‌شود.

این خودرو به موتور ۲ لیتری توربو و پایش سوخت مستقیم مجهز است و پیشرانه آن می‌تواند قدرتی معادل ۲۴۱.۳ اسب بخار و گشتاور ۳۵۰ نیوتن‌متر تولید کند. البته حداکثر گشتاور در دور موتور ۱۸۰۰ تا ۴۵۰۰ فراهم می‌شود. قدرت تولید شده از موتور این خودرو توسط گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک ZF آلمان به چرخ‌های جلو و عقب منتقل می‌شود.

خودرو هاوال h9 موفق به دریافت 5 ستاره ایمنی از موسسه تست تصادف خودروهای چینی (CNCAP) و چهار ستاره ایمنی از موسسه تست تصادف خودروهای استرالیا (ANCAP) شده است. این خودرو 6 کیسه هوا دارد که شامل:کیسه هوای راننده، سرنشین جلو، جانبی و پرده ای می شود. سیستم های پایداری و کمک راننده این خودرو شامل:سیستم ترمز جلو و عقب دیسکی خنک شونده، ترمز پارک برقی (EPB)، سیستم Auto hold جهت عدم حرکت خودرو در سربالایی ها از لحظه رها کردن ترمز تا اشاره پدال گاز،ESP ،ABS ،EBD ،BA ،RMA ، TCS، HDC و HAC است.