معرفی خودروی هیوندای ایکاس سنتنیال

هیوندای ایکاس سنتنیال یا همان هیوندای اِکوس، یک سدان فول سایز لوکس است که در دو نسل به تولید رسید. سنتنیال تاریخچه جالبی دارد

این سدان در ابتدا با نام هیوندای اکوس شناخته می‌شد و توسط کمپانی میتسوبیشی هم با نام پرودیا به تولید می‌رسید. این نسل از هیوندای اکوس در سال 1999 معرفی شد و تولید آن تا سال 2009 ادامه پیدا کرد. اما ما در اینجا قصد داریم درباره نسل دوم آن صحبت کنیم که در سال 2009 معرفی شد در حالی که تغییرات بسیاری را تجربه کرده بود.

سنتنیال به نوعی لوکس ترین محصول هیوندای به شمار می‌رفت تا اینکه کره‌ای‌ها در سال 2016 و همزمان با تاسیس برند جنسیس تصمیم به خاتمه تولید آن گرفتند. سنتنیال از سال 2011 تا 2013 در تعداد محدودی توسط آسان موتور به بازار کشورمان وارد شد.

بررسی خودروی هیوندای سنتنیال

سنتنیال کیفیت سواری بسیار خوبی دارد و میزان صدای ورودی به کابین پایین است. به علاوه سیستم تعلیق بسیاری از ناهمواری‌های مسیر را جذب می‌کند و البته انتظار دیگری هم از خودرویی در این سطح نمی‌رفت.

باوجود سواری نرم، سنتنیال هندلینگ خوبی ندارد و این اتفاق، بیشتر مربوط به وزن بالای آن می‌شود. هیوندای سنتنیال یک خودرو لوکس تمام عیار است. و هدف هیوندای ارائه محصولی جهت رقابت با خودروهای حاضر در این کلاس همچون مرسدس بنز S کلاس بوده است. اما اگر بخواهیم آن را از نظر قیمتی با رقبا مقایسه کنیم،

می‌توانیم لکسوس ES و برخی مدل‌های قدیمی سری 5 و مرسدس بنز E کلاس را رقیب آن در بازار ایران بدانیم. سنتنیال در حال حاضر با قیمت‌هایی بسیار بالا در نسخه‌های دست دوم در بازار به فروش می‌رسد. سنتنیال کیفیت سواری بسیار خوبی دارد و میزان صدای ورودی به کابین پایین است.

به علاوه سیستم تعلیق بسیاری از ناهمواری‌های مسیر را جذب می‌کند و البته انتظار دیگری هم از خودرویی در این سطح نمی‌رفت. باوجود سواری نرم، سنتنیال هندلینگ خوبی ندارد و این اتفاق، بیشتر مربوط به وزن بالای آن می‌شود.