معرفی خودروی هیوندا توسان ix35

هیوندا توسان ix35 یک کراس اوور کامپکت است که نسل اول آن در سال 2004 معرفی شد و در حال حاضر در سومین نسل به تولید می‌رسد. البته ما در اینجا در مورد نسل دومی صحبت می‌کنیم که معرفی آن به سال 2010 بازمی‌گردد. هیوندای توسان در ابتدا از پلتفرم مشترکی با کیا اسپورتیج بهره می‌برد که بر اساس پلتفرم هیوندای النترا ساخته شده بود.

نسل دوم هیوندای ix35 توسط آسان موتور از سال 2011 در بازار ایران عرضه شد و عرضه آن تا سال 2014 ادامه پیدا کرد. توسان توانست به فروش بسیار بالایی دست پیدا کند و به یکی از محبوب‌ترین شاسی بلندهای بازار کشورمان تبدیل شود.

بررسی خودروی هیوندا توسان ix35

طراحی هیوندای ix35 بر اساس زبان طراحی هیوندای صورت گرفته و باوجود ساده بودن، گیرایی نسبتا بالایی دارد. هیوندای توسان در زمان عرضه و تا همین چند ماه پیش، به عنوان کوچکترین عضو خانواده شاسی بلندهای هیوندای شناخته می‌شد. و در جایی پایین‌تر از سانتافه و وراکروز قرار می‌گرفت. البته هیوندای مدتی قبل محصول جدیدی به نام کُنا را معرفی کرد.

و به این ترتیب، توسان نسل جدید، کوچک‌ترین عضو این خانواده محسوب نمی‌شود. هیوندای IX35 در بازار کشورمان رقیب سرسختی به نام کیا اسپورتیج دارد که هر دو از یک موتور بهره می‌برند. اشتراکات بین این دو خودرو به موتور ختم نمی‌شود و در بسیاری موارد دیگر هم شبیه به هم هستند. اما به طور کلی، توسان خودرو باکیفیت‌تری است و طبق گفته مالکان؛ دردسر کمتری دارد و علاوه بر سواری بهتر، به ندرت دچار مشکل می‌شود.