معرفی خودروی کیا اسپورتیج

کیا اسپورتیج یک کراس اوور کامپکت است که نخستین بار در سال 1993 معرفی و وارد بازار جهانی شد اما ما در مورد نسل چهارم آن صحبت می‌کنیم. نسل چهارم Kia Sportage در سال 2015 در نمایشگاه خودرو فرانکفورت معرفی و از سال 2016 وارد بازارهای جهانی شد. کیا اسپورتیج همانند سایر محصولات کیا توسط اطلس موتور در بازار ایران به فروش رسید. این نسل از اسپورتیج برخلاف نسل‌های قبلی، فروش خوبی را تجربه نکرد و نتوانست به رقابت با رقیبی چون هیوندای توسان بپردازد.

مشخصات خودروی کیا اسپورتیج

کیا اسپورتیج یک کراس اوور کامپکت کره‎‌ای است که از سال 1993 تاکنون و در نسل چهارم بر روی خط تولید کمپانی کیا قرار دارد. ما در مورد همین نسل چهارم صحبت می‌کنیم که در سال 2017 توسط اطلس خودرو به بازار کشورمان راه پیدا کرد. Kia Sportage نخستین بار در نسل دوم به بازار کشورمان راه یافت و در نسل سوم و چهارم هم این روند ادامه پیدا کرد.

نکته مهم این است که نسل چهارم اسپورتیج برخلاف نسل‌های قبلی، موفقیت چشمگیری کسب نکرد . و با وجود بالا رفتن محبوبیت خودروهای شاسی بلند، به فروش زیادی دست نیافت. البته اصلی‌ترین دلیل این اتفاق، وجود رقیبی چون هیوندای توسان بود. طراحی خارجی Kia Sportage2017، تغییرات زیادی را در مقایسه با نسل قبل تجربه کرد و تبدیل به یک خودرو کاملا متفاوت شد.

در شکل چراغ‌ها در جلو و عقب کاملا متفاوت است و نظرات متفاوتی در مورد چراغ‌های جلو وجود دارد. به طوری که برخی آن را زیبا و بسیاری دیگر آن را زشت و بدترکیب می‌دانند. یکی از دلایل فروش ضعیف اسپورتیج در ایران همین طراحی نسبتا عجیب و البته قیمت بسیار بالای آن است.

نکات مثبت Kia Sportage

نقاط مثبت اسپورنیج 2018 : ارگونومی خوب ، آپشن های ایده آل ، کشش مناسب

نکات منفیKia Sportage

نقاط منفی اسپورتیج 2018 : قیمت بسیار بالا ، مصرف سوخت زیاد