معرفی خودرو هیوندای ولستر

هیوندای ولستر یک کوپه اسپرت است که در سال 2011 و در نمایشگاه خودرو دیترویت معرفی و از همان سال وارد بازارهای جهانی شد. تولید ولستر در نسل اول تا سال 2017 ادامه یافت و پس از آن از خط تولید خارج شد و زمزمه‌هایی وجود داشت که هیوندای قصد ندارد نسل جدید آن را معرفی کند.

تا اینکه در سال 2018 و در نمایشگاه خودرو دیترویت هیوندای نسل دوم ولستر را با یک طراحی کاملا جدید و بر اساس زبان طراحی جدید خود معرفی کرد. البته ماهیت این خودرو همچنان حفظ شده و به عنوان یک کوپه 3 در شناخته می‌شود. البته در اینجا ما قصد نداریم در مورد نسل جدید صحبت کنیم و توضیحاتی را درباره نسل قدیمی ارائه خواهیم داد که در ایران عرضه شد.

بررسی خودرو هیوندای ولستر

هیوندای ولستر نخستین بار در سال 2014 و توسط آسان موتور وارد کشورمان شد. اقدام به تولید این خودرو از سوی هیوندای خود یک ریسک بزرگ بود، حال آنکه وارد کردن آن به بازار محدودی چون ایران حتی ریسک بزرگتری به شمار می‌رفت. اما ولستر به فروش خوبی دست پیدا کرد چه در بازارهای جهانی و چه در کشورمان.

هیوندای ولستر تجهیزات رفاهی چون 6 کیسه هوا به صورت سفارشی، نمایشگر 7 اینچی، سیستم صوتی مجهز به آپلی فایر و ساب ووفر، آینه‌های جانبی تاشو برقی مجهز به گرمکن، ورود و استارت بدون کلید، تنظیم برقی صندلی راننده، گرمکن صندلی‌های جلو، دوربین و سنسور عقب را در اختیار شما قرار می‌دهد.

هیوندای ولستر در بازارهای جهانی با موتورهای مختلفی عرضه شد که قدرتمندترین آنها قدرتی معادل 201 اسب بخار داشت. این مدل به بازار کشورمان راه پیدا نکرد و همان مدل استاندارد در دسترس خریداران ایرانی قرار گرفت. این مدل به یک موتور 1.6 لیتری 4 سیلندر مجهز شده که قادر است 138 اسب بخار قدرت و 167 نیوتن متر گشتاور تولید کند. این قدرت به وسیله جعبه دنده 6 سرعته اتوماتیک به چرخ‌های جلو انتقال پیدا می‌کند. با وجود چنین قدرتی باید بگوییم ولستربرخلاف ظاهر گیرا و اسپرتش، به هیچ وجه خودرو اسپرتی نیست و نمی‌توان انتظار چندان زیادی از آن داشت. به همین دلیل اگر پشت فرمان ولستر بودید و فکر رقابت با خودروهای اسپرت و قدرتمند به فکرتان زد، بهتر است اقدام نکنید!

ولستر ماشین خوب و باکیفیتی است ولی اگر به دنبال خرید خودرو دیگری در این بازه قیمتی بودید، می‌توانید به سراغ آلفارومئو میتو و کیا سراتو کوپ بروید.