معرفی شرکت volvo (ولوو کمپرسی)

ولوو کمپرسی

ولوو یکی از شرکای تجاری شرکت سایپا دیزل در تولید خوردوهای تجاری سنگین می باشد.

ولوو به عنوان یک شرکت خودروساز سوئدی در زمینه ساخت انواع خودروهای سنگین و قطعات آن فعال می باشد و هم اکنون به عنوان دومین گروه کامیون ساز مهم دنیا شناخته می شود. از جمله تولیدات شرکت ولوو می توان به کامیون، کشنده ، اتوبوس، تریلی ، تجهیزات ترابری و سازه ای و تجهیزات ترابری و سازه ای اشاره کرد.

تاسیس ولوو

شرکت ولوو در سال ۱۹۲۴ با مشارکت مدیر امور مالی کمپانی اس‌کا اف، اسار گابریلسن و یکی از مهندسان ارشد این شرکت بنام گوستاو لارسون، به‌عنوان زیرمجموعه‌ای از گروه اس‌کا اف راه‌اندازی شد. هدف از تأسیس این شرکت، ساخت خودروهایی بود که در مقابل سرمای هوای سوئد مقاومت داشته باشند و برای جاده‌های یخ‌زده و ناهموار این کشور نیز بهینه شده باشند.

شرکت ولوو در نهایت در سال ۱۹۲۷ به عنوان یک شرکت خودروسازی، در شهر گوتنبورگ آغاز به کار کرد. اولین سری خودروهای تولیدی ولوو با عنوان ‘ÖV4’ از سوی این شرکت در تاریخ ۱۴ آوریل ۱۹۲۷ روانه بازار شد.

در طول سال‌های ۱۹۲۷ تا ۱۹۲۹، تنها ۹۹۶ دستگاه از این مدل تولید شد. در نهایت و در آوریل ۱۹۲۹ میلادی ÖV4 با مدل PV651 جایگزین شد. موفقیت بدست آمده در میزان فروش حاصل از عرضه این محصول به ولوو کمک کرد تا شرکتی که موتور خودروهای ولوو را تأمین می‌کرد خریداری کند و از این مرحله، تولید خودرو را به صورت جدی‌تر دنبال کند.

محصولات ولوو

اولین کامیون تولید ولوو در سال 1927 در خط تولید این شرکت قرار گرفت و روانه بازار شد.

از جمله تولیدات این شرکت تریلی، کامیون، اتوبوس، تجهیزات ترابری و سازه‌ای، سامانه‌های پیش‌ رانش دریایی و صنعتی، قطعات هوافضا و خدمات مالی است. بیشترین شهرت این کمپانی مربوط به بخش کامیون های ولوو یا همان ولوو تراکس است که هم اکنون قدرتمندترین کشنده دنیا رو تولید میکند و از بزرگان کامیون سازی در جهان است.

ورود ولوو در ایران

کامیون ولوو در چندسالی است که به واسطه سایپا دیزل پا به جاده های کشور گذاشته است. سایپا دیزل به عنوان یکی از مهمترین شرکت تجاری ولوو در منطقه خاورمیانه در سال 1364 با تولید کامیون های ولوو مدل F12و NL12 همکاری خودرو را آغاز نمود.

ولوو از سال ۱۹۳۴ به بازار ایران پا گذاشته است، بنا بر مدارک موجود این کمپانی برای اولین بار ۳ کامیون ساخته و به ایران تحویل داده است. اولین شریک ولوو شرکت رنا (هم اکنون خدمات پس از فروش محصولات سایپا دیزل را بر عهده دارد) بود و کارش را با مونتاژ سری N آغاز کرد، بعدها ولوو مقداری از سهام گروه زامیاد را خرید و تولید محصول را از این طریق پیگیری کرد.

در سال ۱۹۸۴ تولید سری معروف F را با ایران کاوه آغاز کرد و هم اکنون هم مدلهای متنوعی مانند FM/FHNH را در ایران عرضه می کند. کامیون سازی ولوو یکی از معدود سازندگانی است که به مشتریان ایرانی نهایت احترام را گذاشته و به همین دلیل در وبسایت رسمی ولوو بخش فارسی مخصوص کاربران ایرانی را راه اندازی کرده که البته اطلاعات بسیار مناسبی به زبان فارسی ارائه می دهد.

مشخصات باتری مناسب برای ولوو کمپرسی

آمپراژ باتری : 2*200  آمپر ساعت
نوع باتری : باتری اسیدی ( آبدار ) – باتری سیلد ( اتمی )
برند معتبر ایرانی : باتری نیو آرمو ، باتری اوربیتال وان