معرفی خودرو ولوو C70

تمام خودرو های ولوو C70 نیز در دو مدل کوپه و کروک در دسترس می باشند و حالا در مدل C70 با کمک سقف تاشوی فلزی هر دوی این مدل ها را در یک خودرو تجربه خواهید کرد. شاسی خودروی C70 همانند مدل های دیگر این کمپانی از قبیل S40 و V50 می باشد. هر دو مدل S40 و C70 دارای فاصله بین دو محور یکسان هستند. این مقدار در میان رقبای اصلی کوپه ولوو کمی کوتاه تر از مدل آئودی A5 CARBIOLET و کمی بلند تر از مدل فولکس واگن Eos می باشد.

هم چنین C70 جزو معدود خودرو های کروکی با سقف فلزی است؛ سقف فلزی تاشو در این مدل باعث شده است که صدای باد کمتری در سرعت های بالا وارد کابین خودرو شود و هم چنین نقش عایق گرمایشی سرمایشی خوبی را ایفا می کند. این خودرو به نوعی مخصوص هوای سرد زمستانی سوئد طراحی شده است. مساله اجتناب ناپذیر در مورد این خودرو فضای کم صندوق است که یکی از نقاط ضعف آن محسوب می شود.

بررسی خودرو ولوو C70

درست همانند بسیاری از خودرو های مدل کوپه-کروکی سقف تاشوی این مدل نیز اقتباسی از طرح خانه ی ایتالیایی PININFARINA است. در صندوق C70 برای جمع شدن سقف آن سه بخش در نظر گرفته شده است. یکی از این بخش ها در برگیرنده شیشه عقب و کناره ها است و دو قسمت دیگر تمام طول سقف را در خود جای می دهند. برای باز و بسته کردن سقف که 30 ثانیه زمان می برد کافی است دکمه تعبیه شده در مرکز کنسول را بفشارید. این مدل برای 4 نفر سرنشین طراحی شده، بنابراین سقف این خودرو نسبت به مدل های پیشین طویل تر است.

رانندگی با C70 این حس را به شما می دهد که خودرویی سنگین را می رانید که حس بدی هم نیست چون سنگینی خودرو باعث اطمینان خاطر و ایمنی بیش تر آن می شود. البته کسانی هستند که می خواهند رانندگی تند و تیزی را تجربه کنند. اما خیلی از راننده های دیگر رانندگی آرام و قابل پیش بینی را می پسندند که C70 این امکان را همراه با جذابیت به آن ها می دهد.

بیشتر بدانیم

در بازار خودرو C70 یکی از بهترین خودروهای دارای سقف متحرک و مستحکم است؛ کوپه ای راحت اما فاقد هیجان مورد نیاز شما در هنگام رانندگی. این کوپه سوئدی، خودرویی با ظاهر زیبا و راحت است که طراحی سقف تاشوی آن نیز از مهندسی کاملا بی نقصی برخوردار است. در کل باید به این نکته اشاره کرد که این خودرو صرف نظر از نوع موتور و گیربکس قرار گرفته بر روی آن سواری چندان مناسبی ندارد. روی هم رفته هنوز هم خریدارانی وجود دارند که به دنبال خودرویی راحت، بدون در نظر گرفتن معایب آن هستند. برای این افراد ظاهری زیبا و طراحی داخلی شیک از اهمیت بیش تری برخوردار است.