معرفی خودرو ون دلیکا

نام دلیکا مارا به یاد VAN دلیکا میتسوبیشی می‎اندازد که سال‎ها است. توسط خودرو سازی ژاپنی تولید می‎شود، اما دلیکا موجود در ایران متعلق به شرکت فوجیان تایوان است. این که چگونه این خودرو توانسته وارد بازار ایران شود سوال بی جوابی است. این خودرو به موتور ۲ لیتری با قدرت ۸۹ اسب بخاری مجهز شده که وضعیت آن از نارون هم بدتر است. ظرفیت این خودرو ۷ تا ۱۱ نفر است.

ون دلیکا در ایران

چندسالی هست که VAN دلیکا وارد ایران شده و جایگاه خاصی در صنف تاکسیرانی پیدا کرده. از آنجایی که آمار جمعیت در ایران همه روزه در حال رشد بود و تعداد مسافران روز به روز بیشتر میشد. در نتیجه ترافیک شدیدی در خیابان ها و بزرگراهها شکل میگرفت چرا که ظرفیت هر خودرو حداقل 5 نفر بود. اما با وارد شدن ون های دلیکا و روی کار آمدن خودروهایی با تعداد ظرفیت بالا این مشکل تا حدودی حل شد.

در سالهای پیش شاید زیاد عجیب نبود که خانواده ای برای خودش یک VAN یا مینی بوس خریداری کنه چون زیاد با خودروهای شخصی تفاوت قیمت نداشت اما در زمان الان با روی کار آمدن مدل های مختلف و لوکس قیمت ون تا حد زیادی بالا رفته. البته از ون دلیکا صرفا برای تاکسی و یا گردش های دسته جمعی عادی استفاده میشه.

VAN دلیکا خودرویی چندمنظوره که از سال 1968 تا الان تولید شده. این خودرو با داشتن ظرفیت 11 نفر در ایران بیشتر در سامانه تاکسیرانی استفاده میشود. و توسط خودروسازی اسنا در دو مدل متفاوت در حجم موتور و سرعت و قدرت یکسان است. VAN دلیکا در اصل در کارخانه MITSUBISHI MOTORS و در کشور تایوان تولید شد. اگر برای گردش ها و یا اردوهایی که برای شما هزینه کمتر، به دنبال یک ون مناسب هستند، ون دلیکا بهترین انتخاب برای شماست. این ون در سه دسته لوکس، اقتصادی و کلاسیک به بازار عرضه شده.