معرفی خودروی ون

کاروانه یا ون یا کامیونت به گونه‌ای از خودروها اطلاق می‌شود که برای ترابری اسباب و لوازم حجیم و سنگین یا گروهی چند نفره از انسان‌ها استفاده می‌شود. خودروهای van معمولاً بدنه‌ای مکعب شکل دارند که بر روی چهار چرخ سوار شده‌است. ابعاد بدنه این خودرو را می‌توان حد فاصل کلاس استیشن واگن و کامیون و مینی‌بوس دانست.

چند سالی است که خودروهای van در ایران اهمیت و جایگاه خاص خود را پیدا کردند. در گذشته خرید van مسافرتی در ایران امری متداول بود اما رفته رفته با بالا رفتن جمعیت و نیاز به استفاده از ون های متفاوت تر برای استفاده در در خطوط تاکسیرانی شهری و حتی خطوط بین شهری به انواع خودروهای van موجود در بازار ایران هر سال اضافه میشد.

یکی از نام های آشنا در بازار van کشور ون نارون است. این van توسط کارخانه ی کینگ لانگ چین تولید شده است. کمپانی که حتی در چین هم چندان شناخته شده نیست و از اعتبار پائین برخوردار است.

بررسی خودروی ون

اما از سال 86 گروه بهمن به علت وجود شرایطی خاص در کشور از میان گزینه های آن زمان van نارون را انتخاب کرد و به بازار ایران وارد نمود. van نارون با استفاده از موتور 4 سیلندر و توان 100 اسب بخار در گروه ون های ضعیف قرار گرفته است. ظرفیت آن 11 نفر و وزنی معادل 1.7 تن نمیتواند توسط یک چنین موتوری از سرعت و شتابی برخوردار باشد.

van دلیکا یکی دیگر از خودروهای ون موجود در ایران است که اگر با سوال van دلیکا بهتر است یا نارون مواجه شویم بی درنگ پاسخ  van نارون است.

van های دلیکا تولید کشور تایوان هستند و موتوری دولیتری با قدرت 89 اسب بخار دارند. این نوع از van ظرفیت های متفاوتی را بین 7 تا 11 نفر ارائه میدهد و مدل های آن در سه دسته ی لوکس،اقتصادی، کلاسیک با قیمت های متفاوت قابل خریداری است.
خودروی van وانا که با کمک متخصصان چینی تولید میشود تقریبا شبیه به ون مسافرتی تویوتا با نام هاینس است.

مشخصات خودروی ون

ون های وانا با موتور 2.5 لیتری و قدرت 136 اسب بخار در صدر جدول van های پرطرفدار ایران قرار دارد که از لحاظ کیفیت بدنه و طزاحی و قطعات داخلی، ون های دلیکا و نارون قابل مقایسه با آن نیستند.

ون های وانا با استاندارد یورو 4 که بالاترین استاندارد آلایندگی حال حاضر دنیاست برخوردار بوده و مصرف سوخت متعادل 11 لیتر در هر 100 کیلومتر از دیگر مزایای van واناست.

مدل های سال 98 آن از لحاظ کیفیت بدنه و ترمز های هیدرولیک و صندلی و مانیتورها … به سطح بالاتری رسیده که این نشان از تلاش سازندگان برای ارتقاء کیفیت محصول خود دارد.

از دیگر مزایای ون های تولید ایران خودرو دیزل پشتیبانی کامل قطعات آن است که در دیگر مدل های نام برده این امکان نیز فراهم نیست.

باتری ماشین قیمتبهترین باطری ماشین موجود در بازارباتری خارجیباطری فرسودهباطری اوربیتال وانباتری صباباطری ون

۷۹۰,۰۰۰ تومان
۹۶۵,۰۰۰ تومان
۱,۰۳۰,۰۰۰ تومان
۱,۰۸۶,۰۰۰ تومان