معرفی خودروی چانگان CS35

چانگان CS35 نخستین خودروی شاسی‌بلند شرکت‌ چینی چانگان است. هر دو خودروی چانگان ایدو و چانگان سی اس 35 بر پایه یک پلت فرم مشترک توسعه یافته اند؛ و اگر بهتر بگوییم چانگان CS35 بر پایه پلتفرم ایدو ایجاد شده است.

شواهد حاکی از آن است که این خودرو در مرکز طراحی این شرکت در ایتالیا طراحی شده و به جرات میتوان گفت که : در میان خودروهای چینی موجود در بازار یکی از زیباترین هاست. طراحی موزون و هماهنگ در داخل نیز همانند بیرون چانگان سی اس 35 به چشم می خورد؛ لذا در بخش طراحی داخلی و خارجی، چانگان CS35 را باید موفق ارزیابی کرد.

محرکه به کار گرفته شده روی چانگان سی اس 35 یک موتور تنفس طبیعی 1600 سی سی 16 سوپاپ است؛ که محرکه 160 اسب بخار آن توسط یک جعبه دنده 4 سرعته در مدل اتوماتیک و 5 سرعته در مدل دستی به چرخ ها منتقل میشود؛ و با این محرکه به سرعت ماکزیم 180 کیلومتر بر ساعت(نوع اتوماتیک) می رسد.

عملکرد شتابگیری چانگان سی اس 35 چندان جالب نیست و زمان صفر تا صد آن جعبه دنده دستی حدود 14 ثانیه گزارش شده است.

بررسی خودروی چانگان CS35

در بخش امکانات رفاهی عملکرد نسبتا مناسبی مشاهده میشود که میتوان به سیستم کروز کنترل، کامپیوتر اطلاعات سفری، سانروف، صندلی راننده با امکان تنظیم شش جهته‌، آینه‌های جانبی برقی، سنسور پارک دنده‌عقب، صندلی چرمی، چراغ‌های جلوی هالوژن با قابلیت تنظیم ارتفاع، چراغ‌های مه‌شکن جلو و عقب و گرم‌کن شیشه‌ی عقب اشاره کرد البته در مدل دستی چانگان CS35 آینه‌های جانبی برقی نیستند، پوشش صندلی‌ها از نوع چرم نیست، کروز کنترل وجود ندارد، سانروف حذف شده است و خبری از دکمه‌های کنترلی روی غربیلک فرمان مدل اتوماتیک نیست.

در زمینه ایمنی چانگان CS35 از سیستم های ترمزهای دیسکی در جلو و عقب؛ سیستم‌های ESP، TCS و HBA، ABS ،EBD بهره می برد و 4 کیسه هوا برای سر نشینان جلو پرده های جانبی آن نصب شده است.

قیمت چانگان CS35 را باید کلیدی ترین عامل موفقیت آن در بازار ایران تلقی کرد که با توجه به ظاهر نسبتا جذاب خود توانسته محبوبیت مناسبی در بازار برای خود ایجاد نماید.

در مجموع معایب و مزایای بسیاری در خصوص چانگان سی اس 35 ذکر میشود که از جمله آن میتوان به عملکرد محرکه خودرو و سیستم جعبه دنده آن باید اشاره کرد. اما روی هم رفته باید گفت که اگر از این خودرو انتظار عملکرد هم رده های کره ای را نداشته باشد میتواند برای یک خانواده 4 نفره و برای کاربری های روزانه مناسب باشد،